sobota, 20 lipca 2024r.

Świdniczanina Roku czas wybrać

Autor: |

Plebiscyt na Świdniczanina Roku odbędzie się już po raz 21. W tym roku wśród nominowanych znalazły się dwie osoby i dwie instytucje. Wszyscy kandydaci do tytułu są świetnie znani w naszym mieście i mają na swoich kontach wiele sukcesów. Sami zapewne nie dalibyśmy rady zdecydować, kto z nich powinien otrzymać Srebrnego Atlasa. Liczymy więc na naszych Czytelników.

Kupony do głosowania drukujemy w papierowych wydaniu Głosu Świdnika. Ostatni zostanie opublikowany 13 listopada. Czas na ich złożenie w siedzibie redakcji minie 17 listopada. Kupony można do nas dostarczać na kilka sposobów. Po pierwsze można je wrzucić do jednej z trzech redakcyjnych skrzynek znajdujących się w sklepach Społem (ul. Niepodległości 1, ul. Okulickiego 11, ul. Kosynierów 10). Głosy można również dostarczyć osobiście do siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury (al. Lotników Polskich 24, codziennie od godziny 14.00) lub wysłać do nas pocztą (al. Lotników Polskich 24, 21-040 Świdnik).

W tym roku do tytułu Świdniczanin Roku nominowaliśmy:

Andrzeja Słotwińskiego, którego można określić mianem najofiarniejszego z ofiarnych. Przez dziesiątki lat działalności w klubie Honorowych Dawców Krwi przy PZL-Świdnik nie tylko sam oddał rekordową ilość najcenniejszego leku, ale także wychował kilka pokoleń krwiodawców, które kontynuują 47-letnią tradycję klubu.

Andrzeja Śliwę, od lat związanego z lotnictwem i PZL-Świdnik, pracującego obecnie w Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Uczestniczył, między innymi, w akcji ratowania ofiar pioruna, który w sierpniu ubiegłego roku uderzył w grupę turystów przebywających na szczycie Giewontu.

Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy”, który w minionym roku obchodził 35 – lecie działalności. Prowadzony przez Beatę i Lecha Leszczyńskich skupia dzieci, młodzież i dorosłych, którzy oddają mu swój czas, energię i serce. „Leszczyniacy” to świdnicki „produkt” eksportowy, rozsławiający miasto we wszystkich zakątkach Polski i za granicą.

Spółdzielczy Dom Kultury, który w ubiegłym roku obchodził jubileusz 40 lat działalności. SDK jest placówką, która w cieniu kulturalnych „potentatów”, prowadzi bardzo pożyteczną działalność wśród młodych i dorosłych świdniczan, rozwijając coraz to nowe jej obszary.

red

 

Artykuł przeczytano 2002 razy

Last modified: 23 października, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content