sobota, 20 lipca 2024r.

Świdniczanin Roku na finiszu

Autor: |

Plebiscyt na Świdniczanina Roku odbywa się już po raz 21. W tym roku wśród nominowanych znalazły się dwie osoby i dwie instytucje. Wszyscy kandydaci do tytułu są świetnie znani w naszym mieście i mają na swoich kontach wiele sukcesów. O tym komu, tym razem, przypadnie statuetka Srebrnego Atlasa zdecydują nasi Czytelnicy.

Swojego kandydata można poprzeć tylko w jeden sposób, wypełniając kupony publikowane w papierowych wydaniach Głosu Świdnika i dostarczając je do redakcji. W bieżącym wydaniu zamieszczamy już ostatni. Cieszymy się, że Czytelnicy chętnie biorą udział w plebiscycie i dosłownie zasypują nas głosami. Finał plebiscytu jest bardzo emocjonujący i nadal ważą się losy zwycięstwa.

Czas na złożenie kuponów minie 17 listopada (decyduje data dostarczenia kuponów do redakcji). Po pierwsze można je wrzucić do jednej z trzech naszych skrzynek znajdujących się w sklepach Społem (ul. Niepodległości 1, ul. Okulickiego 11, ul. Kosynierów 10). Głosy można również przynieść osobiście do siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury (al. Lotników Polskich 24, codziennie od godziny 14.00) lub wysłać do nas pocztą (al. Lotników Polskich 24, 21-040 Świdnik).

Wyniki głosowania opublikujemy w kolejnym numerze Głosu Świdnika (20 listopada), poinformujemy o nich także na stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

  • W tym roku do tytułu Świdniczanin Roku nominowaliśmy

Andrzeja Słotwińskiego, którego można określić mianem najofiarniejszego z ofiarnych. Przez dziesiątki lat działalności w klubie Honorowych Dawców Krwi przy PZL-Świdnik nie tylko sam oddał rekordową ilość najcenniejszego leku, ale także wychował kilka pokoleń krwiodawców, które kontynuują 47-letnią tradycję klubu.

Andrzeja Śliwę, od lat związanego z lotnictwem i PZL-Świdnik, pracującego obecnie w Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Uczestniczył, między innymi, w akcji ratowania ofiar pioruna, który w sierpniu ubiegłego roku uderzył w grupę turystów przebywających na szczycie Giewontu.

Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy”, który w minionym roku obchodził 35 – lecie działalności. Prowadzony przez Beatę i Lecha Leszczyńskich skupia dzieci, młodzież i dorosłych, którzy oddają mu swój czas, energię i serce. „Leszczyniacy” to świdnicki „produkt” eksportowy, rozsławiający miasto we wszystkich zakątkach Polski i za granicą.

Spółdzielczy Dom Kultury w ubiegłym roku obchodził jubileusz 40 lat działalności. SDK jest placówką, która w cieniu kulturalnych „potentatów”, prowadzi bardzo pożyteczną działalność wśród młodych i dorosłych świdniczan. Rozwija coraz to nowe jej obszary i dopisuje na swoim koncie kolejne sukcesy.

 

Artykuł przeczytano 2249 razy

Last modified: 13 listopada, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content