poniedziałek, 20 maja 2024r.

Świdniczanie przywitali premiera

Autor: |

Mateusz Morawiecki zapowiedział kontrakt na modernizację Sokołów, pieniądze na remonty dróg i odtworzenie połączeń komunikacyjnych. Artur Soboń rozliczał się ze swojej pierwszej kadencji w roli posła i wiceministra. Wielu świdniczan przyszło również na pl. Konstytucji 3 maja, żeby zamienić z premierem kilka słów. Młodsi „polowali” na selfie z szefem rządu.

 

Kampania wyborcza nabiera rumieńców. Dzisiaj Świdnik odwiedził premier Mateusz Morawiecki. Szefa rządu na pl. Konstytucji 3 maja przywitali świdniczanie, Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy”, władze miasta i wiceminister Artur Soboń.

–  W tej chwili towarzyszy mi szczególna trema. Łatwiej występować w Warszawie niż przed osobami z którymi się znam, obok których mieszkam i przed którymi rozliczam się z mojej czteroletniej kadencji – mówił parlamentarzysta – To wielki zaszczyt, że dzięki państwa poparciu  mogłem służyć Polsce, chciałbym, żeby ta dobra zmiana nadal trwała.

Świdnicki poseł dziękował szefowi rządu za dotychczasową pracę i prosił świdniczan o poparcie swojej kandydatury w nadchodzących wyborach. – Jako miastu towarzyszy nam hasło „Świdnik wysokich lotów”, a dzięki panu premierowi mamy Polskę wysokich lotów. To wielki przywilej pracować z Mateuszem Morawieckim i chciałbym podziękować za taką możliwość, a także prosić, żeby pamiętał o Lubelszczyźnie, a ja, jeśli państwo pozwolą, będę mu o naszym regionie przypominał.

Szef rządu z kolei przypominał o swojej ostatniej wizycie w Świdniku i zapowiadał kolejne rządowe zamówienia dla PZL-Świdnik.
– Nie tak dano tu byłem, równo 140 dni temu. Wtedy podpisywaliśmy umowę na  cztery nowe śmigłowce dla wojska. Dzisiaj wiem już, że niedługo będą podpisywane umowy, które wzmocnią ten potencjał lotniczy Świdnika – mówił Mateusz Morawiecki – Będą to zamówienia na remonty Sokołów.

Przypominał również o części rządowych programów, z których już korzysta nasze miasto.

– Mam dobrą wiadomość, którą pewnie już wam przekazani, to jest przełomowy program budowy dróg i odbudowy połączeń autobusowych. Tu widać jak w soczewce działania rządu  Wiem że macie piękne patriotyczne ulice, al. Armii Krajowej i ul. gen. Maczka. One również zostaną wyremontowane dzięki programowi budowy dróg samorządowych – dodawał premier.

Po zakończeniu części oficjalnej szef rządu wysłuchał krótkiego występu „Leszczyniaków”, nie zabrakło również czasu na rozmowy z mieszkańcami i pamiątkowe fotografie.

« z 2 »

Artykuł przeczytano 4474 razy

Last modified: 13 września, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content