poniedziałek, 20 maja 2024r.

Świdnicki Dzień Chorego

Autor: |

10 i 11 lutego, wolontariusze Komitetu Pomocy SOS Solidarność oraz Szkoły Podstawowej nr 3 pukali do drzwi starszych, samotnych, rzadko wychodzących z domu ze względu na stan zdrowia świdniczan. Odwiedzili też podopiecznych Miejskiego Centrum Usług Socjalnych i świdnickiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Okazją był Światowy Dzień Chorego, ustanowiony 27 lat temu przez papieża Jana Pawła II.

W naszym mieście akcję, nad którą patronat sprawuje burmistrz Waldemar Jakson, zorganizowano już po raz jedenasty.  Kwiatami i drobnymi upominkami, ufundowanymi przez gminę, obdarowano  ponad 150 osób. Do podarunków dołączono życzenia, a także „Kopertę życia”.

– To bardzo miłe, że pamiętacie i troszczycie się o nas – mówili seniorzy z MCUS, których razem z wolontariuszami odwiedził Włodzimierz Radek, przewodniczący Rady Miasta. Życzył im zdrowia, błogosławieństwa Bożego i nieustającej opieki św. Jana Pawła II. W podziękowaniu za wizytę seniorzy zaśpiewali swój hymn.

Po raz pierwszy wolontariusze odwiedzili Dzienne Centrum Aktywności PSONI. Listy z życzeniami i upominki odebrali rodzice podopiecznych placówki: – Jesteśmy zaskoczeni, ale oczywiście cieszymy się z tego spotkania.

Przedstawiciele komitetu byli również w szpitalu, gdzie na ręce ks. Wojciecha Zasady złożyli list skierowany do wszystkich chorych.

– Odebrałam już kilka telefonów z podziękowaniami za odwiedziny – mówi Urszula Radek, prezes Komitetu SOS Solidarność. – Widać, że nasza akcja jest bardzo potrzebna. Ludzie starsi i chorzy ogromnie potrzebują kontaktu z drugim człowiekiem. Zawsze chętnie nas przyjmują, częstują herbatą, ciastem. Te spotkania wnoszą w ich życie wiele radości. W ich imieniu serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom.

aw

 

 

Artykuł przeczytano 1186 razy

Last modified: 11 lutego, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content