poniedziałek, 20 maja 2024r.

Świdnicka machina teatralna

Autor: |

Pierwszy dzień XIII Spotkań Teatrów Ulicznych za nami. Imprezę, w imieniu burmistrza Waldemara Jaksona, oficjalnie otworzyła wczoraj Ewa Jankowska, sekretarz miasta: – Jeśli robimy coś po raz trzynasty, oznacza to, że się podoba i że stawiamy na kulturę. Zachęcam do podziwiania niezwykłych artystów i życzę państwo miłych wrażeń.

Świdniczanie wzięli udział w warsztatach tańca, pantomimy oraz ruchu, a także w barwnej paradzie, która przeszła ul. Niepodległości. Swoje świeżo nabyte umiejętności zaprezentowali podczas pokazów powarsztatowych. Najmłodsi mogli skorzystać z animacji, między innymi malowania twarzy. Była też wata cukrowa. Wieczorem mieszkańcy obejrzeli spektakle Fundacji Teatroterapii Lubelskiej – „Spowiedź w drewnie”, Teatru Art Dance z Poznania – „Infiniti” i Teatru KTO z Krakowa – „Pereginus”.
Dzisiejsze spotkanie ze sztuką rozpocznie się o godz. 14.00 warsztatami teatralnymi i cyrkowymi, również na placu Konstytucji 3 maja. Zapraszamy!
Organizatorem “Machiny teatralnej”, dofinansowanej ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu “Kultura – Interwencje 2019”, jest Miejski Ośrodek Kultury. Honorowy patronat nad spotkaniami sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

aw

« z 3 »

Artykuł przeczytano 2962 razy

Last modified: 17 sierpnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content