sobota, 24 lutego 2024r.

Spotkanie z literaturą skandynawską

Autor: |

Od kilku dni Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Świdniku jest otwarta dla czytelników, którzy ponownie mogą korzystać z jej bogatego księgozbioru. Nadal jednak pozostają zawieszone spotkania klubów dyskusyjnych działających przy placówce. Dla tych, którzy tęsknią za rozmowami o książkach, biblioteka organizuje webinarium. To pierwsze, internetowe seminarium prowadzone przez MPBP.

Webinarium odbędzie się 14 maja, o godzinie 17.00. Poprowadzi je Marcin Skrabka, który opowie o literaturze skandynawskiej.

– Na polskim rynku wydawniczym oraz w bibliotekach popularnością cieszą się skandynawskie kryminały, a nieco zapomniana jest współczesna literatura piękna. Porozmawiamy o książkach różnych gatunków: literaturze pięknej, faktu, podróżniczej, biografiach i poradnikach – wyjaśnia Joanna Makuszewska z oddziału dla dzieci i młodzieży MPBP w Świdniku i dodaje: – To pierwsze z cyklu spotkań „Czytelnicy wysokich lotów”, organizowanych specjalnie dla naszych czytelników. Kolejne będą dotyczyły literatury hiszpańskiej, włoskiej, węgierskiej oraz czeskiej.

Osoby, które chciałyby wziąć udział w webinarium mogą się na nie zapisać poprzez formularz dostępny na stronie www.bibliotekaswidnik.pl. Na podany w formularzy adres mailowy czytelnicy otrzymają link i instrukcję jak wziąć udział w spotkaniu. Jego uczestnicy wysłuchają nie tylko ciekawej prelekcji, ale wezmą też udział w dyskusji na czacie lub „na żywo” poprzez kamerę internetową.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Czytelnicy wysokich lotów”, na które biblioteka otrzymała dotację z programu „Partnerstwo dla książki”, finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

af

Artykuł przeczytano 1142 razy

Last modified: 12 maja, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »