środa, 19 czerwca 2024r.

Spotkanie ,,Szerokie horyzonty”

Autor: |

Organizuje je Filia nr 1 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej we współpracy z Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej, w ramach projektu ,,W pilotce dziadka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Adresatem spotkania, które odbędzie się 13 czerwca, o godz. 10.45, jest młodzież szkół technicznych i branżowych, a poprowadzi je Grzegorz Doroba.

To pierwsza odsłona projektowego cyklu. Głównym tematem będą motocykle. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego w Świdniku obok śmigłowców produkowała motocykle. Świdnickie biuro konstrukcyjne może przypisać sobie pionierskie w kraju działania przy budowie i modernizacji jednośladów. W wyniku prób, powstawały prototypy znacznie odporniejsze od wytwarzanych dotąd. Solidne widelce teleskopowe z tłumieniem olejowym, pełno bębnowe hamulce, większe reflektory i wzmocnione ramy. Z tych eksperymentów rodziły się modele najbardziej znanej marki motocykli WSK.

– Uczestnicy w sposób kreatywny będą mogli odkryć pasję projektowania z wykorzystaniem nowinek technicznych w jednośladach. Zapraszamy serdecznie do pracowni w Centrum Kształcenia Praktycznego PCEZ, przy ul. Warsztatowej 3 – mówi Aleksandra Majewska, kierownik F nr 1.

Więcej informacji na temat spotkania można uzyskać pod numerem telefonu 506 026 165 lub w Filii nr 1, przy ul. Ratajczaka 7.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje burmistrz Marcin Dmowski.

ow, fot. F nr 1

Artykuł przeczytano 119 razy

Last modified: 10 czerwca, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content