poniedziałek, 20 maja 2024r.

Sosnowa do poprawki

Autor: |

Pierwszy odcinek ulicy zyskał nowy asfalt kilka miesięcy temu. W tym tygodniu okazało się, że fragment nawierzchni nie wytrzymał ulewnych deszczów i potoków wody. Pracownicy ratusza już zgłosili usterkę wykonawcy, który naprawi ją w ramach gwarancji.

Mijający tydzień obfitował w burze i ulewne deszcze. Co prawda, żywioł nie spowodował w Świdniku poważnych strat, ale, jak się okazuje, również nie przeszedł bez echa. We wtorek rano na naszą redakcyjną skrzynkę przesłano zdjęcie z ul. Sosnowej.
– Przy skrzyżowaniu z ul. Rubinową doszło do wypiętrzenia asfaltu. Cały czas spod powierzchni wydostaje się woda – mówił nasz Czytelnik.

Rzeczywiście, u zbiegu wybudowanego fragmentu ul. Sosnowej z gruntową ul. Rubinową, powstał wysoki, asfaltowy „próg”. We wtorek, wskazane w wiadomości miejsce oglądali przedstawiciele ratusza.
– Droga jest na gwarancji. Jej wykonawca zajmował się położeniem asfaltu i budową systemu odprowadzania wody. Zgłosiliśmy już do niego usterkę i czekamy na jej usunięcie w ramach napraw gwarancyjnych – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Więcej asfaltu

Ulica Sosnowa to jedna z większych dróg w południowej części miasta. Korzystają z niej mieszkańcy dużego osiedla domów jednorodzinnych. Do minionego roku była ulicą gruntową. W lecie okazało się, że miejscy urzędnicy zdobyli 1,4 mln zł dotacji do jej budowy. Projekt został w sumie wyceniony na blisko 2 mln zł. Dzięki dotacji, półkilometrowy odcinek, od ul. Rubinowej do ul. Kolorowej, zyskał nową nawierzchnię, ale również chodniki, odwodnienie i oświetlenie.

Na tym jednak nie koniec inwestycji na tej ulicy. Kilkanaście dni temu okazało się, że miasto może liczyć również w tym roku na dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych i to w wysokości 12 mln zł. Jedną ze zgłoszonych do programu inwestycji, była kontynuacja budowy ul. Sosnowej. Asfalt i infrastruktura towarzysząca, kolejnemu odcinkowi drogi zostały wycenione na prawie 1,7 mln zł. Przedsięwzięcie najprawdopodobniej rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Artykuł przeczytano 1458 razy

Last modified: 17 sierpnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content