poniedziałek, 10 maja 2021r.

Śniadanie daje moc

Autor: |

O tym, że poranny posiłek jest tym najważniejszym w ciągu dnia, nie zapominają najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5. Placówka od kilku lat bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Śniadanie daje moc!”, zorganizowanym przez Partnerstwo dla Zdrowia – koalicję firm Biedronka, Danone, Lubella oraz Instytutu Matki i Dziecka.

Tym razem do akcji włączyły się dzieci z klas 1c i 2d. Ze względu na naukę zdalną, nie mogły wprawdzie przygotować wspólnego śniadania w szkole, ale zrobiły je w domu. To również było ciekawym doświadczeniem. Własnoręcznie przyrządzony posiłek uczniowie spożywali w gronie rodzinnym, a nawet w towarzystwie ukochanych pluszaków. Na talerzach pojawiły się pyszne kanapki z wędliną lub serem, obowiązkowo z dodatkiem warzyw, na przykład rzodkiewki, pomidorów, ogórków i papryki. Niektórzy z uczniów zajadali się jajecznicą, inni wybierali muesli lub owocową mieszkankę bananów, jabłek, żurawiny  i mandarynek. Wszystko uwiecznili na zdjęciach, które można obejrzeć na stronie i Facebooku szkoły.

Młodzi świdniczanie doskonale wiedzą, że śniadanie dostarcza im energii do nauki, pozwala lepiej się skoncentrować na lekcjach i daje siłę do zabawy. Rozmawiali o tym na wcześniejszych zajęciach.

– Podczas lekcji omawialiśmy również piramidę zdrowego odżywiania. Dzieci przypomniały sobie też zasady zachowania się przy stole – wyjaśniają Jolanta Czerwonogrodzka i Mariola Piętal, wychowawczynie pierwszaków i drugoklasistów.

aw, fot. SP nr 5

 

Artykuł przeczytano 736 razy

Last modified: 17 listopada, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?