środa, 19 czerwca 2024r.

Skrzydlaty przyjaciel człowieka

Autor: |

6 czerwca Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy odwiedzili państwo Ewelina i Sławomir Ponieważ, którzy przybliżyli uczniom życie i pracę pszczół.

Goście zaprezentowali plaster wosku i owady umieszczone w specjalnym pojemniku. Pan Sławomir opowiadał także o właściwościach miodu, mleczka, pyłku pszczelego i wosku. Dzieci mogły spróbować pszczelich produktów oraz ubrać się w strój pszczelarza.

Po spotkaniu zasiano łąkę kwietną obok budynku SOSW, a w ramach akcji miejskiej „Daj pić pszczołom” umieszczono m.in. na terenie Zaułka Poetów specjalne poidełka z kamykami i kawałkami kory.

Czwartkowe działania wpisały się w szereg wydarzeń proekologicznym, które w ramach Dnia Pszczoły zorganizowała świdnicka placówka. Były nie tylko spotkania z osobami zajmującymi się badaniem lub opieką nad pszczołami, upiększanie otoczenia poprzez sadzenie sprzyjających owadom roślin, zapoznanie się z prezentacją o życiu pszczół, wykonanie plakatów, ale i konkurs plastyczny pod hasłem „Pszczoła – nasz skrzydlaty przyjaciel”. Wzięli w nim udział podopieczni ośrodka, innych podobnych powiatowych placówek i uczniowie szkół podstawowych. Prace można podziwiać w SOSW, a honorowy patronat nad artystyczną rywalizacją objął starosta Waldemar Jakson.

– Poprzez organizację Powiatowego Konkursu Plastycznego pragniemy włączyć nasze miasto i powiat w obchody Światowego Dnia Pszczoły. Zachęcić do dbania o nie, ale też do dbania o nasze środowisko. Tematem zabawy było przedstawienie pszczoły jako przyjaciela ludzi i najbliższego otoczenia, celem popularyzacja wiedzy na temat roli tych pożytecznych owadów w ekosystemie, zagrożeń wynikających ze zmniejszania ich populacji oraz motywowanie uczniów do rozwijania pasji ekologicznych i artystycznych – wyjaśnia Joanna Drzewińska z SOSW.

Wyniki konkursu:

Klasy 1-3:

1. Aleksandra Łysiak,

2. Wiktoria Pędzisz

3. Zuzanna Jarosz

 

klasy 4-8:

1. Filip Kołodziejczyk

2. Milena Wronowska

3. Antoni Cisz

 

Szkolnictwo specjalne:

1. Patryk Bernecki

2. Miłosz Bochyński

3. Michał Bielecki

 

Nagroda Starosty: Weronika Szabała

Nagroda Dyrektora SOSW: Dawid Gajko

ek

Artykuł przeczytano 85 razy

Last modified: 9 czerwca, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content