sobota, 20 lipca 2024r.

Siódemkowe opowieści

Autor: |

Uczniom klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 7 tak spodobało się niekonwencjonalne omawianie lektur, że kolejną z nich również postanowili zaprezentować za pomocą scenek, gry planszowej i wystawy. Pracowali pod kierunkiem polonistki Karoliny Suszek.

„Opowieści z Narnii” autorstwa C. S. Lewisa to wyjątkowo barwna lektura, czwartoklasiści mieli więc duże pole do popisu. Salę lekcyjną zamienili w salę rozpraw, gdzie odbył się sąd nad jednym z bohaterów – Edmundem, który dopuścił się zdrady i przeszedł na stronę zła. Dzieci wcieliły się w role sędziego, prokuratora, świadków, oskarżonego i ławę oskarżonych. Podczas kolejnych zajęć uczniowie wykonywali makiety krainy Narnii, gry planszowe i słynne szafy-przejścia do magicznej krainy. Z prac powstała wystawa, którą można było oglądać na szkolnym korytarzu.
– Omawianie lektury to nie tylko dobra zabawa. Na przykładzie „Opowieści z Narnii” czwartoklasiści poznali wyznaczniki baśni i opisywali głównych bohaterów. Uczyli się też pisać zaproszenia – mówi Karolina Suszek.
ow, fot. SP nr 7

Artykuł przeczytano 2380 razy

Last modified: 25 kwietnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content