poniedziałek, 10 maja 2021r.

„Siódemka” na scenie

Autor: |

Dla chcącego, nic trudnego jak mówi popularne przysłowie i doskonale sprawdza się to w Szkole Podstawowej nr 7. Mimo pandemii i utrudnień z nią związanych, uczniowie z grupy teatralnej „Siódemka na Scenie”  stworzyli kolejny scenariusz i przygotowują się do występu na „Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych”.

Zespół powstał we wrześniu ubiegłego roku z inicjatywy polonistki Karoliny Suszek, która do współpracy zaprosiła Agnieszkę Widzińską, nauczycielkę chemii.

– Miałam wielu uczniów, którzy byli chętni do takiej formy pracy, przygotowywaliśmy też sporo przedstawień. Pomyślałam więc, że czas założyć oficjalną grupę teatralną. Nazwę wymyśliły dzieci – wyjaśnia pani Karolina.

Obecnie „Siódemka na Scenie” liczy 18 osób, głównie z klas szóstych, ale jest również czwartoklasistka, a grupę czasem wspomagają ósmoklasiści. Tym razem młodzi aktorzy postanowili na scenicznych deskach pokazać zdalne nauczanie oraz problemy z jakimi borykają się uczniowie i nauczyciele, a także skierować do widzów przesłanie – tylko od nas samych zależy, w jaki sposób ukształtujemy swoją przyszłość.

Grupa ułożyła scenariusz, co wcale nie było proste, bo pracowała online. Przygotowuje dekoracje i rekwizyty. W przedstawieniu nie zabraknie muzyki i świateł. Uczniowie zaprezentują je w kwietniu, podczas „Przeglądu Spektakli Profilaktycznych”, organizowanego przez Miejskie Centrum Profilaktyki.

A co najbardziej podoba się uczniom w teatralnych działaniach?

– Granie to ogromna frajda. Ciekawe jest wymyślanie poszczególnych kwestii i budowanie postaci. Teraz cieszymy się, że możemy chociaż na chwilę oderwać się od komputerów i spotkać w szkole, na próbach – mówią młodzi aktorzy.

Kolejne przedstawienie, według scenariusza Urszuli Cygan, nauczyciela-bibliotekarza, grupa planuje w czerwcu, z okazji zakończenia roku szkolnego.

– Jeśli sytuacja epidemiczna nie ulegnie zmianie, przygotujemy go w formie online – dodaje K. Suszek.

aw

Artykuł przeczytano 912 razy

Last modified: 16 marca, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?