piątek, 23 lutego 2024r.

Roztańczona pomoc

Autor: |

Dzieci i dorośli, doświadczeni tancerze i ci, którzy dopiero rozpoczęli swoją przygodę spotkają się na Charytatywnej Gali Tanecznej, którą organizuje Akademia Tańca Pleskot przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury. Wydarzenie odbędzie się już w tę sobotę, o godz. 10.00, w sali widowiskowej MOK.

– Na scenie zobaczymy przedszkolaków, grupy Latino MIX, ZUMBA Kids, Belly Dance, Lady Styling oraz ZUMBA Fitness. Zatańczą również pary z grup tańca towarzyskiego, bachaty i salsy – wylicza Jarosław Pleskot z Akademii Tańca Pleskot.

Charytatywna Gala Taneczna to już tradycja. Podczas poprzednich edycji zbierano pieniądz na rzecz osób, które znalazły się w potrzebie. Nie inaczej będzie i tym razem. Organizatorzy chcą włączyć się do akcji prowadzonej przez Centrum Usług Społecznych w Świdniku i wesprzeć mamę samotnie wychowującą czwórkę dzieci.

Rodzina otrzymała mieszkanie socjalne, jednak ze względu na to, jak było użytkowane przez poprzednich lokatorów wymaga gruntownego remontu. Wstępna ocena wykazała, że potrzeba będzie jego gruntowna odbudowa, łącznie z zerwaniem tynku i podłóg. Sytuacja materialna rodziny nie pozwala na samodzielne przeprowadzenie prac, dlatego CUS prowadzi akcję pomocową. Potrzebne są artykuły budowlane, jak: gładź, płyty kartonowe, tynk, farby, glazura, terakota, grzejniki, środki odgrzybiające, drzwi (wewnętrzne, zewnętrzne). Ale też okna, parapety, panele podłogowe, armatura łazienkowa, prysznic, zlew, muszla klozetowa, kuchenka gazowa, piecyk gazowy, meble kuchenne czy okap. Potrzebne są też środki na sfinansowanie prac remontowych. Te można przekazać za pośrednictwem CUS albo przychodząc w sobotę na Charytatywną Galę Taneczną Akademii Tańca Pleskot. Na osoby, które zechcą dołożyć swoją cegiełkę do zapewnienia rodzinie bezpiecznego miejsca na ziemi, będą mogły wrzucić pieniądze do puszki.

af, fot. Akademia Tańca Pleskot

Artykuł przeczytano 939 razy

Last modified: 25 maja, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »