sobota, 20 lipca 2024r.

Rozśpiewana rywalizacja

Autor: |

Do 2 października można zgłaszać chęć udziału w XXVII Powiatowym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej. Przesłuchania odbędą się 14 października, o godz. 14.30, w Miejskim Ośrodku Kultury, a ich zwycięzca pojedzie do Ryk, by reprezentować nasz powiat w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”.

Wokalne zmagania przeznaczone są dla solistów w wieku 6-20 lat (kategorie wiekowe: 6-10 lat,11-13 lat,14-16 lat, 17-20 lat). Każdy przygotowuje 2 polskie utwory, w tym pierwszy do prezentacji w przeglądzie, drugi do przesłuchania przez jurorów na wyraźną ich prośbę. Wokaliście towarzyszyć może akompaniator lub wysokiej jakości nagranie akompaniamentu muzycznego. Wykonawców mogą zgłaszać jedynie świdnickie szkoły (po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych) oraz gminne ośrodki kultury z powiatu świdnickiego (po przeprowadzeniu eliminacji gminnych).

Zgłoszenia wraz z oświadczeniami uczestnika należy dostarczyć do 2 października, pocztą na adres: Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku, al. Lotników Polskich 24, 21-040 Świdnik lub osobiście do sekretariatu MOK w Świdniku. Nagranie trzeba przesłać na adres e-mail: akustycy@mok.swidnik.pl. Organizator nie będzie przyjmował podkładów muzycznych na nośnikach typu pendrive.

Czwórka laureatów szczebla powiatowego powalczy o statuetkę „Śpiewającego Słowika”, nagrody wręczanej podczas Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Rykach. Jury przyzna też wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wszyscy wykonawcy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Regulamin przeglądu i karta zgłoszenia oraz formularze oświadczeń dostępne są na stronie https://mok.swidnik.pl/27-powiatowy-przeglad-piosenki-dzieciecej-i-mlodziezowej/

aw, fot. archiwum GŚ

 

Artykuł przeczytano 356 razy

Last modified: 21 września, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content