poniedziałek, 02 października 2023r.

Rodzina jest najważniejsza

Autor: |

Dobry przykład jak wspólnie, aktywnie spędzić czas i wspaniale się bawić dali wczoraj uczestnicy spotkania integracyjnego, zorganizowanego przez Sekcję Profilaktyki, Terapii Uzależnień i Wsparcia Rodziny  Centrum Usług Społecznych. Było ono ostatnią częścią wiosennej edycji programu „Rodzina razem”.

W ogrodzie Dziennego Domu Seniora najmłodsi chętnie grali w klasy i gumę, brali udział w zabawach z chustą animacyjną, rysowali, tańczyli. Starsi z rozrzewnieniem wracali do lat swojej młodości, pokazując dzieciom, na przykład, jak należy kręcić hula hop lub grać w statki. Rodziny próbowały swoich sił w quzie dotyczącym między innymi kosmosu, bajek, książek, przyrody, zdobywając drobne upominki. Powodzeniem cieszyła się także gra w boule. Za uczestnictwo w każdej aktywności dzieci i rodzice dostawali numerki, a na zakończenie odbyło się losowanie nagród. Poczęstunek dla uczestników spotkania przygotowała restauracja Favilla. Można było zjeść pyszny forszmak i kiełbaski z grilla, popcorn lub watę cukrową. Nie zabrakło też słodkości i napojów.

– Staramy się, by nasza oferta była coraz bardziej bogata, a kierujemy ją do wszystkich mieszkańców. Dzieci zapraszamy do uczestnictwa w różnych grupach wspierających ich rozwój emocjonalny, rodziców zaś na spotkania, podczas których dowiadują się, w jaki sposób wspierać pociechy, dbać o ich prawidłowy rozwój. Dorosłych zachęcamy też do terapii, motywujemy do życia w trzeźwości. Program „Rodzina razem” realizujemy od kilku lat, w edycjach wiosennej i jesiennej. W tym roku miał trzy etapy. Rodzice szkolili się, by wypracować wspólną filozofię, umacniać relacje rodzinne, więzi między małżonkami, partnerami. Dzieci wykonywały w tym czasie prace artystyczne. Kolejnym punktem był wyjazd do Warszawy na spektakl „Metro”. Zwiedziliśmy też stolicę. Wczorajsze spotkanie zakończyło program. Chcieliśmy się wspólnie bawić, wspominać, pokazać ciekawe gry z czasów PRL, ale również te współczesne zabawy. Zaprosiliśmy dzieci z naszych grup „Kręciołki”, „Uwierz w Siebie” i TUS, które nie brały udziału w programie oraz stowarzyszenia z nami współpracujące, by zintegrować się i miło spędzić razem czas – wyjaśnia Ewa Kossowska, kierownik Sekcji Profilaktyki, Terapii Uzależnień i Wsparcia Rodziny CUS.

aw

« z 2 »

 

Artykuł przeczytano 710 razy

Last modified: 25 maja, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »