czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Remonty w SP nr5 zakończone

Autor: |

Gruntowna modernizacja bazy sportowej w Szkole Podstawowej nr 5 została zakończona. Remont kapitalny objął skrzydło budynku z basenem, salą gimnastyczną oraz innymi pomieszczeniami jak szatnie i łazienki.  Do hali dobudowana została nowa klatka schodowa, wydzielono także dwie nowe, mniejsze, sale gimnastyczne. W całym obiekcie wykonane zostały nowe instalacje: wentylacja, elektryczna z oświetleniem LED, centralnego ogrzewania i sanitarna.

– Bardzo się cieszymy z tego, że modernizacja została zakończona. Dziękujemy wszystkim za cierpliwość, bo trochę trzeba było poczekać, ale wszyscy korzystający z tych obiektów będą mogli się przekonać, że w porównaniu z tym co było, to jest ogromny skok jakościowy. Projekt realizowany był z Budżetu Miasta, ale także dofinansowany z funduszy Ministerstwa Sportu. Mamy już nowoczesną bazę sportową w Szkole Podstawowej nr 7, teraz skończyliśmy modernizację w SP5, budujemy nową halę przy SP3. Pozostał jeszcze remont w SP4. Cieszymy się, że uczniowie, ale także mieszkańcy miasta, będą mogli korzystać z obiektów naprawdę nowoczesnej infrastruktury sportowej – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Z zakończenia przebudowy oraz związanych z tym nowych, lepszych warunków dla uczniów, cieszy się dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5, Tomasz Szydło.

– Modernizacja objęła całą bazę sportową szkoły, z wyjątkiem samej niecki basenu, która była remontowana kilka lat temu. Nowoczesny system klimatyzacji i wentylacji pozwala trenować w znacznie bardziej komfortowych warunkach niż wcześniej. Zapraszamy rodziców i innych mieszkańców miasta na wydarzenia sportowe, które będą oglądać z nowych trybun. Nasi uczniowie już zaczęli ćwiczyć w hali sportowej i są z niej bardzo zadowoleni. Korzystają z niej do godzin popołudniowych, natomiast w późniejszych godzinach, także w weekendy, udostępniamy halę podmiotom zewnętrznym Jeżeli chodzi o basen, obecnie wypełniamy go wodą, aby wykonać badania jej właściwości. Planujemy od nowego roku udostępnić pływalnię uczniom, a następnie również pozostałym mieszkańcom miasta – mówi Tomasz Szydło.

mk

Artykuł przeczytano 326 razy

Last modified: 27 grudnia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content