środa, 19 czerwca 2024r.

Radosny sprint przedszkolaków

Autor: |

To był piękny sportowy dzień dla najmłodszych. Dzieci z Zespołu Przedszkoli nr 1, w którego skład wchodzą Przedszkole nr 2 im. M. Konopnickiej i Przedszkole nr 3 im. J. Brzechwy, wzięły udział w X Jubileuszowej Edycji Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków – „Sprintem do maratonu”, organizowanego przez miesięcznik „Bliżej przedszkola”. Projekt ten nie tylko zachęca dzieci do zabawy i ruchu na świeżym powietrzu, ale również kładzie nacisk na edukację zdrowotną, propagując ideę aktywnego trybu życia.

Wydarzenie, dzięki współpracy ze Szkołą Podstawową nr 3, odbyło się na szkolnych boiskach sportowych. Uczestników przywitała dyrektor Zespołu Przedszkoli nr 1 Renata Wójcik, a rozgrzewkę poprowadził Karol Falenta, trener klubu sportowego Avia Świdnik i drużyny Skrzaty. Następnie dzieci, podzielone na zespoły, wykonywały różne zadania sportowe. Po wszystkich konkurencjach odbył się bieg główny. W pierwszej turze wystartowały najmłodsze grupy z P2 – Zajączki i P3 – Kotki, pokonując dystans 60 metrów. Pozostałe dzieci miały do pokonania 100 metrów. Po zakończonych biegach, wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale oraz zdrową przekąskę dla małego sportowca.

Panie opiekunki nie chciały być gorsze od swoich podopiecznych i również wzięły udział w swoim własnym biegu. W tym wypadku nic jednak nie wiemy o ewentualnych nagrodach, więc prawdopodobnie chodziło o czystą rywalizację. Całość wydarzenia przygotowały i koordynowały: Marzena Ciechomska, Katarzyna Kowalska i Dorota Rydz.

Artykuł przeczytano 111 razy

Last modified: 29 maja, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content