wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Radny na dyrektora

Autor: |

W departamencie pracuje od 14 lat, od kilku dni nim zarządza. Świdnicki radny, Mirosław Tarkowski, został dyrektorem Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie

Od kilku kadencji jest radnym miejskim i przewodniczącym Komisji Zdrowia, Sportu i Turystyki. Jest absolwentem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończył także studia podyplomowe na kierunku administracja i zarządzanie oraz zarządzanie instytucjami sportowo-rekreacyjnymi. Swoją karierę zawodową rozpoczął jako nauczyciel w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej. W szkole spędził 23 lata. Od 2005 roku jest pracownikiem w Departamencie Kultury, Edukacji i Sportu w Urzędzie Marszałkowskim.
Przez trzy lata kierował tą jednostką. Przez kolejne był jej pracownikiem. Od kilku dni Mirosław Tarkowski znowu szefuje departamentowi.
– Posiada ukończone liczne kursy m.in. kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą, menadżera sportu czy kurs dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach z udziałem Skarbu Państwa. Od ponad 15 lat jest pomysłodawcą i realizatorem wielu wydarzeń, szczególnie tych na rzecz zdrowia, sportu, a także bezpieczeństwa i integracji społeczności lokalnej, takich jak „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” czy Plebiscytu na „Najpopularniejszego Sportowca” – informuje Remigiusz Małecki, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego.

Artykuł przeczytano 1682 razy

Last modified: 19 marca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content