czwartek, 07 grudnia 2023r.

PZL z diamentem

Autor: |

Świdnickie przedsiębiorstwo zostało docenione za wyniki finansowe. Wśród mniejszych firm, diamentem nagrodzono także działającą na terenie naszego miasta spółkę Temared.

Już po raz dwunasty miesięcznik Forbes przyznał najlepszym firmom swoje diamenty. Ranking powstał w oparciu o analizę danych ze sprawozdań finansowych złożonych do Krajowego Rejestru Sądowego w latach 2013-2017. Analitycy przygotowali zestawienie, biorąc pod uwagę m.in. wartość majątku firm i ich zyski z ostatnich lat.
Gala wręczenia nagród dla przedsiębiorstw z województwa lubelskiego odbyła się w środę. Wśród zwycięzców znalazła się spółka PZL – Świdnik. Świdnicka firma mogła pochwalić się największym zyskiem netto, spośród sklasyfikowanych w lubelskim rankingu przedsiębiorstw. Wyniósł on 132,06 mln złotych.
– Rezultaty PZL-Świdnik wpisują się w bardzo dobre wyniki finansowe dywizji śmigłowcowej Leonardo, które w 2018 r. przewyższyły oczekiwania i sprawiły, że koncern stał się globalnym liderem wśród producentów śmigłowców w segmencie cywilnym z 40% udziałem w rynku. Jest to spójne z priorytetowymi założeniami określonymi w Planie Przemysłowym Leonardo. Znalezienie się wśród laureatów prestiżowego rankingu „Diamenty Forbesa” potwierdza ugruntowaną pozycję spółki PZL-Świdnik w strukturach przemysłowych koncernu Leonardo i jej wkład w rozwój Lubelszczyzny – informują przedstawiciele Leonardo Helicopters.
Nagrodzone firmy zostały podzielone na trzy kategorie według przychodów ze sprzedaży. PZL-Świdnik znalazł się wśród największych przedsiębiorstw. Natomiast spośród średnich, diament Forbesa zdobyła spółka Temared, która również ma siedzibę w Świdniku. Firma zajmuje się produkcją przyczep samochodowych i lawet. Jej przychód za 2017 rok został określony na poziomie 97,74 mln zł, natomiast zysk netto wyniósł 3,82 mln zł.

fot. Agata Dąbrowska/Forbes

Artykuł przeczytano 2237 razy

Last modified: 22 marca, 2019

WordPress PopUp Plugin

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »