niedziela, 07 marca 2021r.

Puszki w sklepach i instytucjach

Autor: |

Co roku wrzucamy datki do puszek wolontariuszy kwestujących na ulicach naszego miasta. Tym razem mamy możliwość wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy jeszcze przed finałem. Świdnicki sztab przygotował stacjonarne puszki, które stanęły w piątek w kilku instytucjach i sklepach. Datki, które zostaną do nich wrzucone, będą doliczone do łącznej kwoty zebranej przez świdniczan.

Puszki znajdziemy w Urzędzie Miasta, Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej (ul. Niepodległości 13), bibliotecznej Filii nr 1 (ul. Ratajczaka 7), markecie Bricomarche oraz sklepach Bułka i Kromka (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 2, Okulickiego 20B, Skarżyńskiego 7, Targowa 9 – Hala Targowa). Lista punktów wciąż jednak nie jest zamknięta. W kolejnych dniach mogą dołączyć do niej nowi wspierający.

Osoby, które preferują wpłaty internetowe, też mają taką możliwość. Przypominamy, że cały czas działa eSkarbonka (nazwa #4924 Miejski Ośrodek Kultury): https://eskarbonka.wosp.org.pl/2wrndd. Pieniądze do niej może wrzucić każdy. Wystarczy tylko wpisać sugerowaną kwotę w wysokości 10, 20, 50, 100 zł lub podać własną i wybrać sposób płatności (karta Mastercard lub system PayU).

Przekaż fanty na licytację

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można też wspierać przekazując rzeczy na licytację. Aby to zrobić, należy skontaktować się z szefową sztabu i umówić na indywidualne spotkanie. Można to zrobić pod nr tel, 531 809 210. Do darów warto dołączyć informację o wysokości ceny wywoławczej.

– Zachęcamy do wsparcia akcji. Tym razem zbieramy pieniądze dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Wierzymy, że wspólnie uda nam się osiągnąć cel – mówi Anna Broda, szefowa świdnickiego sztabu, który mieści się w Miejskim Ośrodku Kultury.

W ubiegłym roku udało się zebrać ponad 92 tys. zł. O tym, czy świdniczanie pobiją swój rekord dowiemy się 31 stycznia.

Fot. WOŚP

af

Artykuł przeczytano 280 razy

Last modified: 15 stycznia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?