niedziela, 19 maja 2024r.

Pumptrack będzie, ale droższy

Autor: |

Do drugiego przetargu zgłosił się jeden chętny. Przedstawiciele ratusza chcą zawrzeć z nim umowę, pod warunkiem jednak, że radni zgodzą się dołożyć brakującą kwotę. Głosowanie nad zmianami w budżecie zostało zaplanowane na czwartkową sesję.

Takiej inwestycji jeszcze nie ma na terenie miasta. Plac rowerowych zabaw został zaplanowany na miejscu starego skate parku przy ul. Marsz. J. Piłsudskiego. Ma mieć kształt pofałdowanej pętli. Dzięki temu będzie po nim można jeździć nie używając pedałów. Wystarczy tylko dobrze się rozpędzić, a później umiejętnie dociążać odpowiednio przód lub tył roweru.
Nowa inwestycja zajmie powierzchnię około 1 tys. mkw. Długość toru, z którego skorzystają również rolkarze, wrotkarze czy osoby jeżdżące na deskorolkach, ma być nie mniejsza niż 160 metrów. Szerokość drogi dla rowerzystów i innych użytkowników obiektu ma wynosić około 1,7 metra. Pomysłodawcą inwestycji jest Bogusław Kocira z Klubu Rowerowego „Alfa”.

– Na terenie miasta jest wiele placów zabaw dla małych dzieci, ale starsze i młodzież już na nich czasu nie spędzają. Między innymi dla nich ma być właśnie ten tor – mówił autor pomysłu.

Na budowę pumptracku zarezerwowano w budżecie miejskim 400 tys. zł. Przedstawiciele ratusza ogłosili pierwszy przetarg już na początku marca. Liczyli, że dzięki temu zgłosi się więcej zainteresowanych firm. Okazało się jednak inaczej.
– Do pierwszego przetargu nikt się nie zgłosił, od razu postanowiliśmy ogłosić następny – wyjaśniał Karol Łukasik z Urzędu Miasta.

Zbieranie ofert w kolejnym postępowaniu zakończyło się 21 marca. I tym razem zainteresowanie inwestycją nie było duże. Zgłosiła się tylko jedna firma. Dodatkowo zaproponowana przez nią cena przewyższała o 30 tys. zł kwotę zapisaną w budżecie. Przedstawiciele ratusza chcą przetarg rozstrzygnąć.
– Zaproponujemy radnym na czwartkowej sesji dołożenie brakującej kwoty i podpisanie umowy z chętnym wykonawcą – tłumaczył Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.
Głosowanie nad zmianami w budżecie odbyło się na czwartkowej sesji. Radni zdecydowali się na dorzucenie dodatkowych 30 tys. zł do przedsięwzięcia.

Artykuł przeczytano 8858 razy

Last modified: 29 marca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content