piątek, 23 lutego 2024r.

Przystrojona w odblaski

Autor: |

Przed ratuszem stanęło świąteczne drzewko. Zamiast bombkami i światełkami udekorowano je jednak …odblaskami. Wspólna inicjatywa trzech świdnickich instytucji: Komendy Powiatowej Policji, Urzędu Miasta i Nadleśnictwa ma przede wszystkim promować bezpieczeństwo na drodze.

Przystrojeniem choinki zajęli się przedstawiciele organizatorów akcji oraz przedszkolaki. Maluchy same wykonały bombki z płyt CD oraz serduszka, na których pojawiły się różne hasła dotyczące bezpieczeństwa, na przykład: „Mamo, Tato zatrzymaj się przed przejściem dla pieszych”, „Tato jedź bezpiecznie”, „Nawet gdy jezdnia wydaje się spoko, cały czas miejcie na wszystko oko”, „Drodzy rodzice! Prosimy was o chodzenie lewą stroną jezdni po to, by widzieć nadjeżdżające samochody”.

– Nietypowa choinka na stałe wpisała się w tradycję naszego miasta. Dekorujemy ją  po raz trzeci, aby przypominać, jak ważne jest, by dzieci i dorośli nosili odblaskowe elementy. Dzięki nim, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, kiedy szybko zapada zmrok i pogarsza się widoczność, pieszy jest bardziej widoczny dla kierowców, na przykład na przejściach, a co za tym idzie poprawia się jego bezpieczeństwo.  Z okazji nadchodzących świąt życzę świdniczanom wszystkiego najlepszego – mówił Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

– Bezpieczeństwo również może być wspaniałym prezentem, pamiętajmy o nim na co dzień. Dziękujemy za udział w kolejnej edycji naszej akcji – dodał podinspektor Zbigniew Oleszczuk, komendant KPP w Świdniku.

Dzieci otrzymały podarunki od organizatorów akcji książeczki „Bądź bezpieczny na drodze”, słodycze i papierowy model radiowozu do złożenia.

Dowozem i ustawieniem drzewka zajęli się pracownicy Przedsiębiorstwa Komunalnego “Pegimek”.

aw

« z 2 »

Artykuł przeczytano 1238 razy

Last modified: 22 grudnia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »