poniedziałek, 20 września 2021r.

Przygoda na wysokości

Autor: |

Jest nie tylko atrakcją pozwalającą na fajne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, ale też rozwijającą kondycję i wiarę we własne siły. Od 1 lipca w Świdniku czynny jest park linowy, znajdujący się na terenie zagospodarowanym w ramach projektu Zielony LOF – między al. Lotników Polskich a ul. Strażacką.

W ciągu dwóch pierwszych tygodni na wspinaczkę wśród drzew zdecydowało się 656 osób. Najchętniej z parku korzystamy w weekendy, jednak zainteresowania atrakcją nie brakuje także w tygodniu.

– Cieszy nas zainteresowanie parkiem linowym. To popularna forma rozrywki, dlatego zależało nam na tym, żeby była dostępna również w Świdniku. Jest lato, mieszkańcy chętnie szukają atrakcyjnych zajęć poza domem. Widać, że ta oferta do nich przemawia – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza. Dodaje: – Obiekt jest już dostępny dla mieszkańców, ale cały czas walczymy z gawronami. Razem z MKS Avia Świdnik, który zarządza miejscem, pracujemy nad tym, by poszczególne atrakcje znajdujące się na terenie parku były codziennie czyszczone.

Użytkownicy parku mają do swojej dyspozycji trasę średniozaawansowaną, wyposażoną w 12 platform i 11 przeszkód, m.in. szachownicę, ruchomy most, pajęczą sieć, most linkowy i drabinki.

Z parku na wysokości mogą skorzystać osoby, które ukończyły 10 lat albo mają 130 cm wzrostu, jednaka zgodą i pod nadzorem rodzica lub opiekuna prawnego. Użytkownicy dorośli nie powinni ważyć więcej niż 120 kg. Atrakcja jest bezpłatna i dostępna zarówno dla osób indywidualnych, jak i grup. Rezerwacje grupowe przyjmowane są pod nr tel. 81 458 08 00 oraz mailowo: informacja@parkavia.pl. Park czynny jest codziennie, w godzinach od 10.00 do 18.00. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.parkavia.pl/atrakcje.

Park linowy jest jednym z elementów, który został zrealizowany w ramach projektu Zielony LOF i dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020.

af

Artykuł przeczytano 780 razy

Last modified: 22 lipca, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?