sobota, 24 lutego 2024r.

Przed nami weekend dobra

Autor: |

Przypominamy i zapraszamy w imieniu organizatorów – Fundacji „Ogrody Kultury bez Barier”, Miejskiego Ośrodka Kultury i Komitetu Pomocy SOS „Solidarność” – na trzy wydarzenia charytatywne, których celem jest zbiórka środków na operację i rehabilitację Daniela Siegiedy.

Już w najbliższą sobotę miłośnicy nordic walking spotkają się na drugim w tym roku „Marszu dla zdrowia”. Zbiórka zaplanowana jest o godz. 10.00, na parkingu przed kinem „Lot”. Będzie można wypożyczyć sprzęt i skorzystać z darmowych porad dotyczących prawidłowego chodzenia z kijkami. Pół godziny później, po krótkiej rozgrzewce prowadzonej przez instruktor Magdalenę Kielar, uczestnicy ruszą do Lasu Rejkowizna, by tam pokonać około 5-kilometrową trasę. Wyprawa zakończy się ogniskiem integracyjnym z kiełbaskami. Dla głodnych i spragnionych organizatorzy przygotują też bigos i gorącą herbatę. Podczas marszu wolontariusze Komitetu będą zbierali datki na rzecz Daniela Siegiedy. Partnerem wydarzenia jest Nadleśnictwo Świdnik.

Kolejnym punktem jest niedzielny kiermasz ciast. Od godz. 14.00, w holu kina będzie można skosztować kawy i herbaty oraz pysznych słodkości w zamian za datek wrzucony do puszki. Ciasta i ciasteczka przekażą cukiernia „Pychotka”, Klub Seniora Świdnik, świdnicki oddział Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Stowarzyszenie i Chór Świętej Kingi, ZTL “Leszczyniacy”, a także mama Daniela oraz osoby indywidualne. Do akcji przyłączyło się również Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło w Świdniku. Jeśli ktoś jeszcze chciałby upiec ciasto na kiermasz, może zdeklarować swój udział telefonicznie, pod nr 722 148 575.

W niedzielę, o godz. 17.00, w sali kameralnej MOK odbędzie się odbędzie się walentynkowy koncert charytatywny „Barwy miłości w muzyce i tańcu”. Na scenie pojawią się: Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy” (grupa rodziców z kapelą) pod kierunkiem Beaty i Lecha Leszczyńskich, AktivGen. Szkoła Tańca Orientalnego Iwony Torbickiej z Lublina, Trio Jazzowe w składzie Mikołaj Kaliniak (akordeon), Antoni Sowa (klarnet), Lech Leszczyński Jr. (kontrabas), a także Dariusz Tokarzewski i Mariusz Matera z zespołu VOX. Cegiełki na koncert, o minimalnej wartości 20 zł, są do odbioru w kasie kina „Lot”.

Honorowy patronat nad wydarzeniami objął burmistrz Waldemar Jakson.

aw

Artykuł przeczytano 1254 razy

Last modified: 9 lutego, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »