piątek, 01 marca 2024r.

Premier przyjechał z pieniędzmi

Autor: |

Podczas spotkania z szefem rządu nie zabrakło odwołań do świdnickiej historii oraz podsumowań dotychczasowej pracy rządu. Na koniec burmistrzowie i wójtowie gmin z powiatu świdnickiego odebrali promesy na łącznie ponad 20 mln zł.

– Przed sierpniem był wasz Świdnicki Lipiec, dziękuję za niego wszystkim, którzy wtedy byli zaangażowani. To wielki kamień milowy na drodze do wolności. Dziękuję wszystkim bohaterom tamtych dni – mówił rozpoczynając spotkanie z mieszkańcami premier Mateusz Morawiecki.
Podczas swojego przemówienia podsumowywał równię ponad czteroletnie rządy. – Jakbyśmy zrobili rachunek sumienia, co udało się w tym czasie zrobić, to można przywołać kilka obszarów życia. Przede wszystkim jest to naprawa wielu krzywd, a także polityka społeczna, rodzinna, prorodzinna również dla emerytów, żeby łatwiej było im żyć – wymieniał szef rządu.
Przy okazji namawiał również seniorów do udziału w wyborach 12 lipca. – Potrzebujemy was, każdego głosu, ludzi młodych, starszych, w każdym wieku. Dokonaliśmy również elementarnego naprawienia instytucji państwa – mówił. – Przywróciliśmy też sprawiedliwość historyczną. Zło nazwaliśmy złem, zdrajców zdrajcami, bohaterów bohaterami. Przywróciliśmy pamięć tym, którym się zawsze należała. Punkt czwarty to polityka międzynarodowa. Nasz kierunek to twarda walka o polską rację stanu, o polskie interesy i to skutecznie robimy w Brukseli – podsumowywał premier Morawiecki.
Namawiał również do głosowania na urzędującego prezydenta, Andrzeja Dudę. – Mamy wielką, dziejową szansę w ciągu kilkunastu lat dogonić Europę, ale zrobimy to tylko wtedy, kiedy będzie zgoda – przekonywał.
Na spotkanie z premierem przyjechali również samorządowcy z gmin na terenie powiatu  świdnickiego. Z rąk szefa rządu odebrali promesy na środki z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Do gminy Mełgiew trafił ponad 1,6 mln zł. Burmistrz Piask odebrał promesę na 1,613 mln zł. Wójt gminy Rybczewice odebrała symboliczny czek na ponad 1,58 mln zł. Z kolei w ręce burmistrza Świdnika, Waldemara Jaksona trafiła promesa na ponad 14,6 mln zł. Wójt Trawnik odebrał czek na 1,12 mln zł.
Mieszkańcom za obecność dziękował wiceminister aktywów państwowych, Artur Soboń. Na zakończenie spotkania nie zabrakło również rozmów i wspólnych zdjęć z premierem.

« z 2 »

Artykuł przeczytano 6151 razy

Last modified: 30 czerwca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »