wtorek, 25 stycznia 2022r.

Poznaliśmy najlepszych

Autor: |

Czytelnicy Głosu Świdnika wybrali najlepszych sportowców Świdnika minionego roku. Skład laureatów w zasadzie nie dziwi, ponieważ MKS Avia jest klubem wiodącym, jeśli chodzi o najbardziej popularne dyscypliny sportu, natomiast LKSW Dan od wielu lat funkcjonuje w świadomości świdniczan jako bardzo mocny ośrodek sportów walki. Również jedyny „rodzynek” wśród klubowych mocarzy, czyli Karol Serwin jest dobrze znany nie tylko jako ikona cyklotrialu, ale również trener i propagator tej dyscypliny sportu. Zwycięzcom gratulujemy sukcesu, a czytelnikom Głosu dziękujemy za zaangażowanie.

W kategorii junior zwycięzcami zostali:

1. Jan Hawrysz – LKSW Dan Świdnik  – sporty walki – kadet młodszy

W 2021 roku osiągnął następujące sukcesy: – złoty medal Grand Prix Polski w kickboxingu;  zawodnik miesiąca Polskiego Związku Kickboxingu – styczeń 2021; dwa złote medale Piaseczno Open IX w kickboxingu; złoty medal w mistrzostwach Polski kadetów w kickboxingu; srebrny i brązowy medal w Letnich Grand Prix Polski w kickboxingu;  dwa złote medale w Pucharze Polski kadetów w kickboxingu; złoty i brązowy medal w Pucharze Świata w kickboxingu – Hungarian Kickboxing World Cup; zawodnik kadry narodowej kadetów młodszych w kickboxingu  w formule pointfighting)

2. Martyna Bielak – MKS Avia – siatkówka

Siatkarka drużyny juniorek MKS Avia Świdnik, Mistrzyni Polski w siatkówce plażowej, mistrzyni województwa Lubelskiego w kategorii juniorek, wicemistrzyni województwa lubelskiego w kategorii kadetek, półfinalistka Mistrzostw Polski w kategorii juniorek.

3. Jakub Trześniak – LKSW Dan Świdnik – sporty walki – kadet starszy

Osiągnięcia w roku 2021 to: dwa złote medale, Grand Prix Polski w kickboxingu; złoty i brązowy medal – Piaseczno Open IX w kickboxingu; złoty medal (trzeci rok z rzędu) oraz puchar dla najlepszego kadeta starszego w mistrzostwach Polski kadetów w kickboxingu; dwa złote medale w mistrzostwach Polski w taekwon-do PZT ITF; srebrny i brązowy medal w Pucharze Polski w kickboxingu “Pointfighting Grand Prix”; trzy złote i srebrny medal oraz puchar dla najlepszego kadeta turnieju (drugi raz z rzędu) w mistrzostwach Polski w taekwon-do ZS PUT; złoty i brązowy medal w Pucharze Polski w taekwon-do PZT ITF; cztery złote medale w Be Fit Mazovia Open Cup w taekwon-do PZT ITF;  zawodnik kadry narodowej kadetów starszych w kickboxingu w formule pointfighting.

W kategorii  senior największą liczbę głosów zdobyli:

1. Ex aequo Mateusz Rećko – Polski Cukier Avia Świdnik – siatkówka

Gra drugi sezon w drużynie Polskiego Cukru Avii Świdnik, na pozycji atakującego. Jest wychowankiem MOK Wola Warszawa. W poprzednim sezonie poprowadził żółto-niebieskich do szóstego miejsca w TAURON 1. Lidze.

1. Ex aequo Karol Serwin – Klub Motorowy Champion Świdnik – cyklotrial

Przygodę ze sportem rozpoczął jako 8-letni chłopak,  w 1995 roku. Swój pierwszy tytuł czempiona kraju zdobył w najmłodszej kategorii wiekowej – do lat 10, a w roku 2003 po raz pierwszy stanął na podium mistrzostw świata. Obecnie jest już osiemnastokrotnym mistrzem Polski oraz dwukrotnym wicemistrzem świata w trialu rowerowym.

3. Wojciech Białek – MKS Avia Świdnik – piłka nożna

Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Legionie Tomaszowice. Kilkanaście sezonów spędził w Avii. W żółto-niebieskich barwach strzelił 172 bramki. Jest najlepszym strzelcem w historii klubu. Jest czołowym zawodnikiem trzeciej ligi.

Triumfatorami w kategorii trener są:

1. Bartłomiej Daniel – LKSW Dan Świdnik – sporty walki

Szkoleniowiec kadry LKSW Dan w konkurencji walki sportowej, wychowanek klubu, były zawodnik, wielokrotny medalista mistrzostw Polski i turniejów międzynarodowych w taekwon-do i kickboxingu. Posiadacz stopnia I dan w taekwon-do. Prowadzi zajęcia w Świdniku i w Łęcznej. Sportami walki zajmuje się od 20 lat.

2. Michał Królik MKS Avia – siatkówka

Trener kadetek i juniorek MKS Avia Świdnik. Doprowadził zespół do mistrzostwa województwa lubelskiego w kategorii juniorek, wicemistrzostwa województwa lubelskiego w kategorii kadetek, półfinału mistrzostw Polski w kategorii juniorek.

3. Piotr Bernat – LKSW Dan Świdnik – sporty walki

Trener główny LKSW Dan, VI dan w taekwon-do, I dan w kickboxingu. Sportami walki zajmuje się od 35 lat. Założyciel i lider świdnickiego Dana. Prowadzi zajęcia w Świdniku i Łęcznej oraz nadzoruje szkolenie we wszystkich oddziałach klubu. 

Artykuł przeczytano 1244 razy

Last modified: 11 stycznia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?