Przedszkole nr 2, wchodzące w skład Zespołu Przedszkoli nr 1, przybrało wczoraj jesienne barwy. Wszystkie grupy przygotowały występy artystyczne dotyczące złocisto-brązowo-czerwonej pory roku.
– Często mówi się, że jest pochmurna, deszczowa i smutna, więc my dzisiaj chcemy ją odczarować. W naszym przedszkolu jesień ma złote barwy i jest wesoła, radosna, uśmiechnięta. Powitanie Pani Jesieni to nasze cykliczne wydarzenie – mówiła Iwona Tarkowska, wychowawczyni grupy III.
Jako pierwsze wystąpiły starszaki, które zaprosiły na spektakl słowno-muzyczny „Jesień”. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i zatańczyły „Jesiennego kujawiaczka”.
Grupa III zaśpiewała o kolczastym kasztanie oraz przyjacielu jeżyku, wyrecytowała wiersze „Idziemy do parku” i „Jesienią”. Dzieci zatańczyły również „Jesiennego kujawiaczka” i zaprezentowały przysłowia o październiku.
Następnie na przedszkolnej scenie pojawiła się grupa II. Młodzi artyści wykonali piosenkę „Co przyniesie jesień?”, akompaniując sobie marakasami. Przygotowali też recytację wiersza „Kolory jesieni” i choreografię z chustami do utworu „Jesienny walczyk”.
Najmłodsi wychowankowie zaprezentowali własną interpretację piosenki „Jeżyk i liście”, grając na grzechotkach.
Dzieci odgadywały też jesienne zagadki oraz zaśpiewały „Hymn przedszkolaka”, którego refren brzmi: „Bo Przedszkole nr 2 zawsze dobry humor ma”. Mali wykonawcy do występów przygotowywali się pod okiem pań: Iwony Tarkowskiej, Grażyny Frąc, Barbary Mróz, Marzeny Ciechomskiej, Katarzyny Kowalskiej, Renaty Bartosiewicz, Julii Sapko.
Artystyczne talenty przedszkolaków podziwiały i oklaskiwały Renata Wójcik, dyrektor ZP nr 1, Lucyna Czułczyńska, wicedyrektor ZP nr 1 oraz mama jednej z występujących dziewczynek.
aw
Artykuł przeczytano 2690 razy
Last modified: 12 października, 2022



