wtorek, 07 lipca 2020r.

Powiat. Mapa wakacyjnego bezpieczeństwa na drogach

Autor: |

Policja przygotowała interaktywną mapę na której każdy może sprawdzić czy w pobliżu jego miejscowości doszło do śmiertelnego wypadku.

Mapę znajdziemy klikając w link: policyjna mapa wypadków śmiertelnych. Wizualizacja obejmuje informacje z ostatniej doby, od początku wakacji oraz zgony w ciągu 30 dni od wypadku i globalną liczbę śmiertelnych zdarzeń. Dodatkowo pojawią się dane o tym, kto brał udział w wypadku (np. pieszy, rowerzysta) oraz rodzaju zdarzenia.

Policja po raz pierwszy uruchomiła taką mapę rok temu. Chce w ten sposób zwrócić uwagę na to, jak wiele tragedii wydarza się na polskich drogach. Funkcjonariusze liczą również, że taka prezentacja da do myślenia użytkownikom dróg i zachęci ich do rozwagi.

„Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, w tym nadmierna prędkość, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze” – pisze w komunikacie Komenda Główna Policji.

Na policyjnej mapie wypadków ze skutkiem śmiertelnym wszystkie zdarzenia zaznaczane będą w czasie rzeczywistym.

rp

Artykuł przeczytano 66 razy

Last modified: 26 czerwca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?