środa, 19 czerwca 2024r.

Port wyrównuje lot

Autor: |

Październikowe statystyki działalności Portu Lotniczego Lublin potwierdzają spowolnienie spadku liczby pasażerów obsługiwanych przez lotnisko. W wrześniu było  ich nieco ponad 16 proc. mniej niż przed rokiem, w październiku niespełna 15 proc. Najgorszy tegoroczny wynik zanotowano w kwietniu, kiedy różnica wynosiła ponad 53 proc.

Przez świdnickie lotnisko przewinęły się w minionym miesiącu 32 822 osoby. Dla porównania, przed rokiem było ich 37 686. Wykonano 384 operacje lotnicze. Było to dokładnie tyle samo, co we wrześniu i o 19 proc. mniej niż w październiku 2018r. Od początku roku przeprowadzono 3704 operacje lotnicze i odprawiono 303 680 podróżnych. Na pewno nie uda się już nawet zbliżyć do zeszłorocznych 455 tys. pasażerów, jednak obserwowane ostatnio tendencje pozwalają z nadzieją patrzeć w rok przyszły.

Listopad powinien zakończyć się lepszymi wynikami, ponieważ zaznaczy się na nich już w pełni obecność 4 dodatkowych rejsów do Warszawy zainaugurowanych 27 października przez PLL LOT oraz pozostawienie przez Ryanair na sezon zimowy lotów do Dublina. W porównaniu z zeszłorocznym rozkładem lotów możemy również dodatkowo skorzystać z połączeń TUIfly do Antwerpii i Wizz Air do Kijowa.

jmr, fot Piotr Belcarz

 

Artykuł przeczytano 1968 razy

Last modified: 8 listopada, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content