poniedziałek, 20 maja 2024r.

Port w sierpniu

Autor: |

Sierpień był dla Portu Lotniczego Lublin najlepszym miesiącem tego roku. Przez lotnisko przewinęło się 35 022 pasażerów, wykonano 426 operacji lotniczych. Do poziomu sierpnia 2018 zabrakło jednak prawie 10 tys. osób, co oznacza, że liczba odprawionych zmniejszyła się o 21,4 proc. w stosunku do wyniku zanotowanego przed rokiem.

Od początku roku ze świdnickiego lotniska skorzystało 236 671 osób. Gdyby statystycznie to tempo przyrostu podróżnych się utrzymało, na koniec grudnia możemy spodziewać się liczby 355 tys. osób. To o 100 tys. mniej niż przed rokiem.

Perspektywy na nadchodzące miesiące nie są najgorsza, chociaż trudno liczyć na statystyki zbliżone do tych, którymi port mógł się pochwalić przed rokiem.

W sezonie zimowym Wizz Air zapowiada zmniejszenie, o jeden, liczby rejsów do Londynu Luton. To i tak najmniejsze cięcia w porównaniu z innymi portami. Do Wrocławia, Krakowa i Katowic, węgierski przewoźnik będzie lata po trzy razy tygodniowo rzadziej, a do Gdańska aż cztery. Jednocześnie, z powodu okresu świąteczno-noworocznego, Wizz Air zwiększy ilość rejsów do Świdnika w grudniu i styczniu.

W stosunku do zimy 2018/19 będziemy mogli skorzystać z połączeń z Antwerpią, Kijowem oraz Dublinem. Od 27 października, o cztery loty tygodniowo zwiększy się także  liczba rejsów na warszawskie Okęcie.

Artykuł przeczytano 1293 razy

Last modified: 9 września, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content