środa, 24 kwietnia 2024r.

Poranek nie dla wszystkich trzeźwy

Autor: |

Po ubiegłotygodniowych akcjach policji „Prędkość” i „Pasy” mundurowi nadal bacznie obserwowali zachowanie kierow­ców na drogach. Tym razem, kolejna kontrola, pod nazwą „Trzeźwy poranek”, miała na celu ujawnienie podróżujących na podwójnym gazie. Okazało się, że w Świdniku, na blisko 900 przebadanych kierowców, aż trzech usiadło za kierow­nicą po spożyciu alkoholu.

 Pomimo apeli policji i niekończą­cych się doniesień o tragicznych w skutkach wypadkach z udziałem pijanych kierowców, na drogach niewiele się zmienia. Sporo osób decyduje się na prowadzenie pojaz­du po spożyciu alkoholu, licząc na bezkarność. Nie zawsze się to udaje.

13 marca, od godz. 5.00 rano, dzie­sięciu mundurowych z drogówki kontrolowało kierujących na al. Lotników Polskich oraz na al. Jana Pawła II. W sumie przebadano 894 osoby. Trzech kierowców ryzykowa­ło jazdę, pomimo tego, że wcześniej pili alkohol. – Dwóch kierowców miało powyżej 0,5 promila alkoho­lu we krwi, co kwalifikowane jako stan nietrzeźwości i traktowane jak przestępstwo. U trzeciego z kierow­ców zawartość alkoholu we krwi nie przekraczała 0,5 promila, co stano­wiło wykroczenie. Policjanci zatrzy­mali wszystkim uprawnienia do kierowania pojazdów, a o dalszym ich losie zadecyduje sąd – relacjonu­je asp. Elwira Domaradzka, oficer prasowy KPP Świdnik.

Policja apeluje o rozwagę. Alkohol jest substancją bardzo silnie od­działywającą na organizm ludzki. Kierowca będący pod jego wpły­wem, traci zdolność prawidłowej percepcji bodźców wysyłanych za­równo przez własny organizm, jak i docierających z zewnątrz. Już daw­ka 0,1 promila wywołuje problemy z koncentracją.

słs

Artykuł przeczytano 1733 razy

Last modified: 29 marca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content