wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Policjanci na extra patrolach

Autor: |

policja

Umowa jest już podpisana. Oznacza to, że za kilka tygodni na świdnickich ulicach pojawi się więcej mundurowych. Za ich dodatkową służbę zapłaci Urząd Miasta.

Porozumienie między burmistrzem miasta a komendantem policji, jest warte 25 tys. zł. Pieniądze zostaną wydane na re- kompensatę dla funkcjonariuszy, biorących udział w patro- lach „ponadnormatywnych”. Mundurowi rozpoczną dodatkowe służby od 1 kwietnia. Zakończą je 30 listopada. – Zależy nam, żeby Świdnik nadal był miastem bezpiecznym i spokojnym – tłumaczy burmistrz Waldemar Jakson.

Dodatkowe patrole tworzą funkcjonariusze, którzy są np. na urlopach lub mają dni wolne. Miejskie pieniądze to gratyfikacja za ich dodatkową pracę. – Policjanci chętnie biorą udział w takich patrolach, a ponadnormatywna służba poprawia bezpieczeństwo. Więcej funkcjonariuszy na ulicach miasta działa prewencyjnie, podejmują też w razie potrzeby interwencje – tłumaczy asp. Elwira Domaradzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Policyjne statystyki wskazują, że w ubiegłym roku w porównaniu do 2017 roku spadła liczba przestępstw najbardziej uciążliwych dla mieszkańców: kradzieży, kradzieży z włamaniem, rozbojów i wymuszeń. Policjanci podkreślają, że przyczyniła się do tego duża aktywność służb prewencyjnych.

Samorząd od lat wspiera Komendę Powiatową Policji w Świdniku. W ubiegłym roku przekazał funkcjonariuszom ok. 40 tys. zł. Z tych pieniędzy opłaconych zostało 100 dodatkowych, 8 godzinnych patroli. Policjanci kupili również urządzenia do badania trzeźwości. Jeden został zamontowany w budynku komendy.

Środków wystarczyło też na Mrozulę – owczarka belgijskiego, który w lutym rozpoczął służbę w Świdniku. Psi funkcjonariusz specjalizuje się w służbie prewencyjnej, tropieniu śladów i zapachów ludzkich.

rp

Artykuł przeczytano 1778 razy

Last modified: 18 marca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content