środa, 19 czerwca 2024r.

Pod znakiem teatrów

Autor: |

Warsztaty, spektakle w plenerze artystów z Lublina, Poznania i Krakowa, uliczne parady, pokazy oraz happening. Tak zapowiadają się 13. Spotkania Teatrów Ulicznych w Świdniku, zorganizowane przez Miejski Ośrodek Kultury, które w tym roku potrwają trzy dni.

„Machina teatralna” ruszy 16 sierpnia i nie zatrzyma się do niedzieli, 18 sierpnia. Tradycyjnie wszystkie wydarzenia odbędą się na placu Konstytucji 3 maja. Coś dla siebie znajdą dzieci i dorośli, lubiący oglądać przedstawienia lub chcący stać się ich częścią.
Trzynastą edycję spotkań z teatrem zainaugurują warsztaty pantomimy, które poprowadzi Adam Organista, od ponad 12 lat zajmujący się improwizacją. Jest również współtwórcą legendarnej grupy „No Potatoes”, jednego z pierwszym impro teatrów w Polsce. Na piątek (16 sierpnia) zaplanowano także zajęcia z Teatrem Ruchu, pokazy powarsztatowe oraz barwną paradę, która wyruszy sprzed Centrum Kultury i przejdzie ulicami naszego miasta. Tego dnia nie zabraknie również największych atrakcji wydarzenia. W plenerze zaprezentują się aktorzy Fundacji Teatroterapia Lubelska ze spektaklem „Spowiedź w drewnie”, Teatr Art Dance z Poznania i ich „Infiniti” oraz poznański Teatr KTO, który pokaże sztukę „Pereginus”.
Atrakcyjnie zapowiada się i drugi dzień festiwalu. Dla chętnych przygotowano warsztaty teatralne, cyrkowe oraz pokaz fotografii z poprzednich edycji spotkań. Wieczorem przed świdnicką publicznością wystąpią: Teatr Art Dance z przedstawieniem „Baletowe podróże”, a także Teatr Los Fuegos, który pokaże lightshow oraz „Opowieści ziemi”.
Niedziela będzie należała do krakowskiej Locomatora Artistic Group. W spektaklu „Amore, czyli retro cyrk” artyści zabiorą nas do Paryża lat 20. ubiegłego wieku. Na najmłodszych czekają też warsztaty taneczne Teatru Ruchu oraz animacje cyrkowe. Zwieńczeniem 13. Spotkań Teatrów Ulicznych będzie happening uliczny pod hasłem „Retro turyści”, również przygotowany przez Locomatora Artistic Group.
Wstęp na wszystkie spektakle i warsztaty jest wolny. Wydarzenie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury, w ramach programy „Kultura-Interwencje 2019”.
af

PROGRAM:

16 sierpnia (piątek)
17.00-19.00 Warsztaty pantomimy i Teatru Ruchu
18.30 Parada uliczna (start sprzed Centrum Kultury)
19.00 Pantomima (pokaz powarsztatowy)
20.00 Teatr Ruchu (pokaz powarsztatowy)
20.30 Fundacja Teatroterapia Lubelska (Lublin), spektakl „Spowiedź w drewnie”
21.00 Teatr Art Dance (Poznań), spektakl „Infiniti”
22.00 Teatr KTO (Kraków), spektakl „Pereginus”

17 sierpnia (sobota)
14.00-18.30 Warsztaty teatralne i cyrkowe
18.30 Przedstawienie cyrkowe (pokaz powarsztatowy)
19.00 Teatr Art Dance (Poznań), spektakl „Baletowe podróże” (przedstawienie powarsztatowe)
20.30 Prezentacja multimedialna zdjęć z poprzednich edycji spotkań
21.00 Teatr Los Fuegos (Kraków), lightshow
22.00 Teatr Los Fuegos (Kraków), spektakl „Opowieści ziemi”

18 sierpnia (niedziela)
14.00 Locomatora Artistic Group (Kraków), spektakl „Amore, czyli retro cyrk”
15.00-18.00 Warsztaty taneczne
15.00-18.00 Warsztaty Teatru Ruchu
15.00-18.00 Animacje cyrkowe
18.00 Locomatora Artistic Group, happening uliczny „Retro turyści”

Wydarzenia towarzyszące: animacje dla dzieci, malowanie twarzy

Artykuł przeczytano 1837 razy

Last modified: 25 lipca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content