wtorek, 25 stycznia 2022r.

Pobiegnij z WOŚP

Autor: |

Ruszyło odliczanie do 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świdnicki sztab, zlokalizowany w Miejskim Ośrodku Kultury, odkrywa więc pierwsze karty. W tym roku na mieszkańców czeka wiele atrakcji. Obok tradycyjnej, ulicznej kwesty, licytacji oraz koncertów nie zabraknie nowości w postaci Pierwszego Świdnickiego Biegu WOŚP.

Uczestnicy sportowej części finału pokonają dystans o długości 10 km. Biegacze wystartują spod budynku MOK i ruszą ulicami Niepodległości, Kosynierów, gen. Maczka, al. Armii Krajowej, Racławicką. Na rondzie przy alerii Venus skręcą w ul. Wyszyńskiego, a następnie pobiegną ul. Piasecką i al. Lotników Polskich do MOK.

Zapisz się na bieg

W wydarzeniu może wziąć udział maksymalnie 300 osób. Kierowane jest przede wszystkim do tych, którzy są już pełnoletni.

– Osoby niepełnoletnie, które ukończyły 16. rok życia również mogą wystartować. Muszą jednak znajdować się pod opieką osoby dorosłej – wyjaśnia Anna Broda, szef świdnickiego sztabu WOŚP. Dodaje: – Do zapisów zapraszamy osoby indywidualne oraz drużyny reprezentujące firmy czy instytucje. Mogą wystartować we własnych strojach z branżowymi emblematami.

Chętni do przemierzenia 10 km mogą pobiec albo pomaszerować z kijkami nordic walking. Z udziału w wydarzeniu wyłączone zostaną pojazdy mechaniczne, jak na przykład hulajnogi. W ramach biegu będzie mierzony czas. Trzy osoby, które uzyskają najlepsze wyniki, otrzymają nagrody. Zwycięzcy zostaną wskazani zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn.

Zapisy online właśnie ruszyły i potrwają do 27 stycznia, do godz. 20.00. Warunkiem jest dokonanie wpłaty na eSkarbonkę świdnickiego sztabu: https://eskarbonka.wosp.org.pl/dza2b8 oraz przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia na adres wosp@mok.swidnik.pl. Dokument wraz z regulaminem imprezy można pobrać ze strony https://mok.swidnik.pl/glowna/1-swidnicki-bieg-wosp. Wpisowe wynosi 50 zł (do 27 stycznia, od 28 do 30 stycznia – 60 zł), jednak można też wpłacić większą kwotę. Wszystkie datki zostaną wliczone do końcowej sumy zebranej przez świdniczan. Osoby biorące udział w biegu otrzymają pakiet startowy z gadżetami sponsorów.

Ci, którzy nie zdążą zapisać się na bieg przez internet, będą mieli do tego okazję także 28, 29 i 30 stycznia w biurze organizatora, zlokalizowanym w MOK.

Wrzuć datek do puszki albo eSkarbonki

Chociaż do finału WOŚP zostało jeszcze trochę czasu, świdnicki sztab już rozpoczął zbieranie pieniędzy. W kilkunastu punktach na terenie miasta można znaleźć stacjonarne puszki. Dostępne są w instytucjach, obiektach sportowych, sklepach i siedzibach firm. Znajdziemy je w: Urzędzie Miasta, Kinie Lot, Parku Avia, markecie Bricomarche, sklepach Bułka i Kromka (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 2, Okulickiego 20B, Skarżyńskiego 7, Hala Targowa), sklepie Europiek (w markecie Kaufland), firmie Farbotka (ul. Kopernika 4), markecie Kaufland, firmie AutoKlinika (ul. Żwirki i Wigury 49B) oraz Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej (ul. Niepodległości 13 i Ratajczaka 7).

Osoby, które preferują płatności internetowe, mogą dorzucić się do eSkarbonki. Wirtualna puszka świdnickiego sztabu działa pod adresem https://eskarbonka.wosp.org.pl, a na jej koncie są już pierwsze wpłaty. Jak można ich dokonać? Wystarczy wejść na stronę, wybrać zaproponowaną kwotę lub wpisać własną, a następnie dokonać przelewu za pomocą Mastercard lub usługi PayU.

Przekaż rzeczy na licytację

Sztab przypomina, że przyjmuje fanty, które zostaną wystawione na aukcje, podczas finału WOŚP. Mogą to być przedmioty, ale także vouchery na usługi. Chętni proszeni są o przynoszenie rzeczy do pokoju 2/18, mieszczącego się na pierwszym piętrze MOK. Zbiórka potrwa do 10 stycznia.

Oddaj krew – uratuj życie

Tradycyjnie podczas finału zagra też Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy PZL Świdnik im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Na parkingu MOK stanie ambulans, w których chętni będą mogli oddać krew. Rejestracja rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa do 15.00.

Tegorocznymi sponsorami świdnickiego finału są firmy: JDE, Kaufland Polska, Bakalland, Astra, Woseba, Mokate, Sunny Glow, PZL WSK Świdnik, AutoKlinika, szkoła językowa Konrad Dejko, Wulkano Perfect, szkoła językowa Nice and Wise, Bricomarche Świdnik, Farbotka, a także Fundacja Veolia.

af

Artykuł przeczytano 278 razy

Last modified: 4 stycznia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?