niedziela, 24 września 2023r.

Pieniądze dla kreatywnych

Autor: |

Wystarczy mieć dobry pomysł, dużo chęci i wytrwałości. Dotacja na rozkręcenie własnego biznesu czeka już w Świdnickim Inkubatorze Lotniczym. Projekt przeznaczono dla 80 osób, a każda z nich może otrzymać ponad 50 tys. zł.

Nabór chętnych do projektu rozpoczął się we wtorek. Do udziału w przedsięwzięciu zapraszał, w Regionalnym Parku Przemysłowym, Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju.
– To miejsce powstało po to, żeby wspierać przedsiębiorczość. Zostało utworzone dzięki dobrej współpracy PZL – Świdnik z miastem, z wykorzystaniem funduszy europejskich. Tutaj rodzą się inicjatywy skierowane do przedsiębiorców, ale również osób, które chcą rozpocząć przygodę z własnym biznesem. Od dzisiaj do 20 października, wszyscy, którzy zechcą skorzystać z pomocy w rozpoczęciu własnej działalności, mogą tutaj przyjść i uzyskać finansowe wsparcie – mówił Artur Soboń.

W projekcie o wartości około 5 mln zł, weźmie udział 80 osób.
– Wykorzystujemy w nim fundusze unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – dodawał wiceminister.

Za przedsięwzięcie jest odpowiedzialny Świdnicki Inkubator Lotniczy, który kilka lat temu powołał do życia Powiat Świdnicki, również w ramach projektu unijnego. Instytucja ma swoją siedzibę w Regionalnym Parku Przemysłowym. – Wsparcie na rozpoczęcie działalności gospodarczej jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez przedsiębiorców z terenu powiatu świdnickiego. Natomiast w projekcie mogą wziąć udział również wszystkie osoby z województwa lubelskiego, które mają fajne pomysły i szukają pieniędzy na ich realizację – tłumaczył starosta Łukasz Reszka.

Wsparcie finansowe dla każdego uczestnika będzie przekraczało 50 tys. zł.
– Celem projektu jest rozwój konkurencyjności województwa. Jest on skierowany do osób niepracujących lub mających zatrudnienie, ale uzyskujących niskie dochody. Dofinansowanie będzie wypłacane w dwóch transzach. Najpierw jako bezzwrotna dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej – mówił Konrad Czarnomski, prezes Świdnickiego Inkubatora Lotniczego.

Resztę kwoty uczestnicy będą otrzymywać w comiesięcznych ratach przez rok. Wszyscy, którzy zgłoszą się do projektu, wezmą również udział w szkoleniach z podstaw prowadzenia działalności gospodarczej, księgowości i prawa.

Gdzie po pieniądze?

Świdnicki Inkubator Lotniczy mieści się w budynku przy al. Lotników Polskich 1. Rekrutacja rozpoczęła się 24 września i potrwa do 20 października. Formularz rekrutacyjny oraz regulamin dostępne są na stronie internetowej dotacje-sil.org.pl.

Artykuł przeczytano 2102 razy

Last modified: 27 września, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »