poniedziałek, 10 maja 2021r.

Piaski. Rusza punkt szczepień. “Mamy lepiej niż Warszawa”

Autor: |

Powszechny punkt szczepień przeciwko koronawirusowi zaczyna działać od 4 maja w Piaskach. Dziennie ma przyjąć przynajmniej 200 osób.

Powszechny punkt szczepień zostanie uruchomiony w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. O jego utworzenie wnioskował do władz powiatu burmistrz Piask.

– To będzie punkt dostępny dla wszystkich mieszkańców całego województwa – tłumaczył dzisiaj radnym miejskim burmistrz Michał Cholewa. Dodał: – Taki punkt pozwoli płynniej zaszczepić wszystkich chętnych.

Szczepienia prowadzone będą na pierwszym piętrze. Dlatego osobom starszym lub z niepełnosprawnościami pomogą strażacy dyżurujący w remizie.

Punkt będzie czyny codziennie, od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8-18. 

Burmistrz dodał, że to świetna wiadomość dla mieszkańców.

– W Warszawa są trzy takie punkty, a w Piaskach gdzie jest ponad 10 tys. osób, mamy jeden punkt. Bardzo się cieszę, że to się udało załatwić – podkreślił samorządowiec.

(Przeczytaj więcej o masowych szczepieniach, które zaczęły się w Świdniku)

W Świdniku masowe szczepienia wystartowały w środę. Punkt ulokował się w budynku przy ul. Leśmian, na bazie pomieszczeń przychodni pulmonologicznej. Może przyjąć nawet tysiąc osób tygodniowo.

Na terenie naszego powiatu działa 15 punktów szczepień: Świdnik – 8, Trawniki – 2, Piaski – 3, Rybczewice – 1, Mełgiew – 1.

Mapę można znaleźć wchodząc na adres: www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien

Na szczepienie można się zarejestrować dzwoniąc na bezpłatną infolinie pod nr 989, poprzez e-rejestrację dostępną na stronie www.pacjent.gov.pl, wysyłając sms na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie. Do punktu w Piaskach można też zadzwonić bezpośrednio, tel. 509 408 332

(rp)

Artykuł przeczytano 261 razy

Last modified: 30 kwietnia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?