poniedziałek, 10 maja 2021r.

Piaski. Planowany nowy budynek przy szkole: przedszkole, żłobek, sala do języka angielskiego

Autor: |

16 firm chce zaprojektować wielofunkcyjny budynek oświatowy przy szkole w Bystrzejowicach Pierwszych.

W budynku znajdzie się miejsce przede wszystkim dla nowoczesnego przedszkola oraz żłobka dla dwóch grup liczących w sumie 15 maluchów. Dodatkowo zostanie przeorganizowana sala do nauki języka angielskiego.

– Tak żeby uczniowie z klas VII i VIII mieli klasę z prawdziwego zdarzenia – tłumaczył radnym w piątek burmistrz Michał Cholewa. Do nowego budynku trafi również sekretariat.

Urząd Miejski ogłosił przetarg na zaprojektowanie budynku. Zainteresowanie było ogromne. Swoje oferty złożyło aż 16 firm.

Ceny są również zaskakujące.

Najtańsza firma chce za dokumentację projektową przeszło 72 tys. zł. Najdroższa propozycja opiewa na 168 tys. zł. Tymczasem urząd zabezpieczył w urzędzie na ten cel 120 tys. zł.

Choć przetarg może przynieść duże oszczędności, to umowa nie jest jeszcze podpisana.

– Najtańsza oferta jest dużo niższa od przewidzianej przez nas, dlatego musimy teraz zgodnie z przepisami wypytać firmę, czy są w stanie za te pieniądze rzeczywiście wykonać dokumentację – tłumaczy M. Cholewa.

Burmistrz informował, że powstaną trzy koncepcje, które ocenią mieszkańcy i nauczyciele. Realizacja wybranego projektu zależy od tego czy gmina pozyska zewnętrzne środki na budowę.

Być może budynek uda się sfinansować np. z Krajowego Programu Odbudowy.

(rp)

Artykuł przeczytano 147 razy

Last modified: 2 maja, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?