sobota, 24 lutego 2024r.

Piasecka z nowym oświetleniem

Autor: |

Przy ulicy Piaseckiej staną nowe latarnie. Urząd Miasta szuka wykonawcy, który podejmie się instalacji oświetlenia.

Projekt inwestycji zakłada wykonanie przyłącza elektroenergetycznego, około 880-metrowej linii oświetleniowej wraz z 25 latarniami oraz szafką oświetlenia ulicznego SOU. Firma, która przedstawi najlepszą ofertę, będzie miała czas do grudnia na zrealizowanie zadania.

– Wielu mieszkańców sygnalizowało, że brakuje w tym miejscu dobrego oświetlenia – tłumaczy Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Nowe oświetlenie to kolejny etap prac prowadzonych na granicy Lublina i Świdnika, które rozpoczęły się na początku roku. Budowany jest chodnik i droga wraz z całą infrastrukturą, zatoki autobusowe, pobocza i odwodnienie. Choć ulica należy do powiatu, inwestycję wspiera miasto Świdnik oraz gmina Głusk.

– Jest to droga, która stanowi dla mieszkańców Świdnika ważne połączenie z sąsiednim Lublinem i gminą Głusk. Przebudowa zapewni płynną komunikację i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na tej ulicy – mówi burmistrz Waldemar Jakson.

Koszt inwestycji to ok. 2,5 mln zł, z czego 60 procent stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Miasto Świdnik przekaże na nią blisko 250 tys. zł.

Jaśniej także przy ul. Racławickiej

Świdnicki ratusz kupi i zamontuje również 57 energooszczędnych opraw oświetleniowych. Zastąpią one oprawy sodowe na istniejących betonowych oraz stalowych latarniach przy ul. Racławickiej. Prace zrealizuje firma Eko Elektro Sp. z. o. z Jackowa.

af

Artykuł przeczytano 1285 razy

Last modified: 20 maja, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »