sobota, 27 lutego 2021r.

Piasecka rozbłyśnie

Autor: |

Droga ma już nową nawierzchnię. Przyszedł też czas na jej oświetlenie. Na odcinku ul. Piaseckiej od granicy z Lublinem rozbłysną nowe latarnie.

Ulica Piasecka jeszcze kilka miesięcy temu była pełna dziur i nierówności. Stan jej nawierzchni wyraźnie kontrastował z ul. Józefa Franczaka, leżącą po stronie lubelskiej i kilka lat wcześniej gruntownie przebudowaną. Fragment należący do powiatu świdnickiego zaczyna się na granicy ze stolicą województwa i kończy się na skrzyżowaniu z drogą ekspresową. Koszt remontu blisko kilometrowego odcinek asfaltu okazał się jednak bardzo kosztowny.

Z pomocą przyszedł Fundusz Dróg Samorządowych. Powiatowi udało się uzyskać 60 proc. dofinansowanie. . Pozostałą część podzielono na trzech partnerów: gminę Głusk, powiat oraz miasto Świdnik, które dołożyło do przedsięwzięcia niemal 250 tys. zł. Inwestycja rozpoczęła się wiosną tego roku.
W tej chwili kierowcy mogą już jeździć wymienionym asfaltem.

Na tym jednak inwestycje przy ul. Piaseckiej się nie zakończyły. Pod koniec maja Urząd Miasta ogłosił przetarg na budowę systemu oświetleniowego odnowionego odcinka drogi. Zadaniem wykonawcy miał być montaż 25 latarni i przyłącza energetycznego. Postępowanie wygrało przedsiębiorstwo z Mełgwii, które wyceniło koszt prac na blisko 150 tys. zł. Inwestycja miała się zakończyć w grudniu i jak informują przedstawiciele ratusza, jest już na finiszu.

– W związku z sytuacją epidemiologiczną, jak również trudnościami obiektywnymi w uzyskaniu mapy do celów projektowych i zgód właścicieli działek wystąpiły trudności terminowe. Niemniej wykonawca dąży do tego żeby się zmieścić w terminie umownym – tłumaczy Katarzyna Lis z Urzędu Miasta.

Artykuł przeczytano 535 razy

Last modified: 2 stycznia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?