poniedziałek, 20 maja 2024r.

PCEZ kameralnie

Autor: |

Być może najskromniejsza, ale na pewno radości i dobrej zabawy przyszłym abiturientom nie brakowało. Zaledwie 18 par z Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej bawiło się na balu maturalnym w restauracji Favilla.

– W tym roku wszystkie klasy maturalne liczą łącznie 30 osób – mówi Anna Goral, dyrektor placówki. – Z tego względu studniówka też jest kameralna i chyba najskromniejsza w historii szkoły, która właśnie obchodzi jubileusz 60-lecia istnienia. Na pewno ci, którzy zdecydowali się na udział w uroczystym wydarzeniu chcą się dobrze bawić przed podjęciem ważnych, życiowych decyzji: – zdanie matury, studia a może praca? Na przykład maturzyści uczący się w zawodzie mechanik lotniczy mają dylemat – rozpocząć studia dzienne czy staż, dający im możliwość zdobycia licencji. Jednak dziś na pewno będą myśleć wyłącznie o tym, by szampańsko spędzić wyjątkową, sobotnią noc.

– Ten bal na zawsze pozostanie w naszej pamięci i sercach. Dzisiejszy wieczór uświadamia nam, że już wkrótce przekroczymy symboliczny próg dojrzałości. Pragniemy odnaleźć swoje właściwe miejsce w życiu. Wkrótce opuścimy szkolne mury i będziemy się zastanawiać, dlaczego tak szybko minęły wspólnie spędzone cztery lata – podkreślali przed rozpoczęciem poloneza uczniowie PCEZ.

słs

Artykuł przeczytano 2875 razy

Last modified: 22 lutego, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content