sobota, 20 lipca 2024r.

Park Avia z najemcami

Autor: |

Po licytacji udało się wyłonić tych, którzy poprowadzą restaurację i jeden punkt handlowy. Na  trzeci lokal chętny się nie znalazł. Przedstawiciele ratusza ogłoszą jeszcze jeden przetarg na wynajem, ale mają również swoje pomysły na zagospodarowanie pomieszczenia.

– Zależy nam, żeby od chwili oddania obiektów do użytku, zaczęły działać również punkty komercyjne. Są ważnym uzupełnieniem oferty rekreacyjnej obiektu – tłumaczy Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Część komercyjna ma powierzchnię ok. 250 mkw. Składają się na nią trzy lokale. W największym, o powierzchni 118,5 mkw., zaplanowano usługi gastronomiczne. W drugim lokalu (95,4 mkw.) i trzecim (36,4 mkw.) można prowadzić działalność handlową i usługową, ale związaną z charakterem całego kompleksu.

Są chętni

Już w czwartek zostały rozstrzygnięte przetargi na dwa pomieszczenia. W trakcie licytacji zwyciężyli ci, którzy zaoferowali najwyższą cenę czynszu. Najemca lokalu z przeznaczeniem na restaurację będzie płacił 36 zł za mkw. Natomiast stawka za najmniejsze pomieszczenie została ustalona na 30 zł za mkw. Nie znalazł się chętny na średni lokal.

– W styczniu ogłosimy jeszcze jeden przetarg. Naszym zdaniem na powierzchni ponad 90 mkw. można poprowadzić choćby minisiłownię, bawialnię dla dzieci czy gabinet odnowy. Pomysłów jest mnóstwo. My również mamy swoje i jeśli nie znajdzie się najemca, pomieszczenie zagospodarują miejskie instytucje – mówi zastępca burmistrza.

Aranżacja lokali będzie należała do najemców. Budowa kompleksu Park Avia zakończy się w pierwszym kwartale przyszłego roku. Po zakończeniu części inwestycyjnej, obiekt przejdzie

odbiory techniczne. Dopiero po zamknięciu tego etapu zostanie oddany do użytku. – Zakładamy, że otwarcie kompleksu nastąpi w drugim kwartale przyszłego roku – mówi Karol Łukasik z Urzędu Miasta.

Artykuł przeczytano 2858 razy

Last modified: 29 listopada, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content