środa, 19 czerwca 2024r.

Otwórzmy przed nimi życie

Autor: |

24 maja, w godz. 10.00-12.00, w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się coroczne spotkanie z cyklu „Otwórzmy przed nimi życie”. Jego organizatorem jest Centrum Usług Społecznych we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdniku.

–  W ubiegłym roku rozmawialiśmy o pasjach i zainteresowaniach, realizowanych wbrew trudnościom i przeszkodom. Tym razem motywem przewodnim spotkania będzie temat „Czy coś nas różni?”. Skupimy się na problematyce relacyjności: przyjaźni, koleżeństwa, miłości, małżeństwa, partnerstwa – problemach bliskich nam wszystkim niezależnie od wieku i stopnia „pełnosprawności” – wyjaśnia Renata Elmerych, organizator społeczności lokalnej CUS.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się, między innymi, członkowie zespołu wokalno-instrumentalnego „Kapela Drewutnia”. Podzielą się swoimi historiami i doświadczeniami. Wydarzeniu towarzyszyć będą występy artystyczne gości oraz uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej PSONI Koło w Świdniku, a także wystawa prac plastycznych i rękodzielniczych wykonanych przez podopiecznych Stowarzyszenia. Po spotkaniu przewidziano słodki poczęstunek

Wydarzenie, którego partnerem jest Miejski Ośrodek Kultury, dedykowane jest przede wszystkim młodzieży świdnickich szkół ponadpodstawowych, jeśli jednak ktoś chce przyjść, włączyć się w zaplanowaną dyskusję i obejrzeć przygotowane występy, również ma taką możliwość.

aw

Artykuł przeczytano 105 razy

Last modified: 14 maja, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content