wtorek, 25 stycznia 2022r.

Ostatnie dni zakazu

Autor: |

Już niebawem pojedziemy nowo wybudowanym, drugim odcinkiem alei NSZZ „Solidarność”. Tym samym miasto uzyska prawie 1800 metrów arterii wyposażonej w pełną infrastrukturę, która połączy jego wschodni i zachodni kraniec od al. Lotników Polskich po ul. Kusocińskiego i stworzy tak zwaną małą obwodnicę.

– Cieszymy się, że budowa małej obwodnicy Świdnika dobiega końca zgodnie z planami. Trwają jeszcze prace porządkowe i przygotowanie do odbioru budowlanego. Zieleń posadzimy pewnie dopiero na wiosnę. Jednak najważniejsze, że ulicą będzie można wygodnie przejechać i przejść. Tym samym kończymy jeden z bardzo ważnych etapów tworzenia komunikacyjnej sieci miasta. Przed nami kolejne, między innymi ulice Wiejska, Drewniana, a w dalszej perspektywie druga nitka al. Jana Pawła II. Poprowadzenie al. NSZZ „Solidarność” od ronda Jana Pawła II do ul. Kusocińskiego było istotne nie tylko ze względów komunikacyjnych. Jest częścią planu ekspansji na południowe, niezbyt jeszcze wykorzystane urbanistycznie rejony miasta. Jest już pomysł na połączenie alei, przez planowane ulice Sąsiedzką i Chryzantemową, z ul. Wyszyńskiego na wysokości cmentarza komunalnego. Otworzy to nowe, ogromne możliwości dla inwestycji mieszkaniowych i biznesu – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Przygotowania do budowy al. NSZZ „Solidarność” rozpoczęły się w 2019 roku. Pierwszy odcinek, o długości 1,2 km, wiodący od ronda Jana Pawła II do ul. Ks. Jana Hryniewicza został oddany do użytku w grudniu 2020 roku. Kosztował 11,2 mln zł, z czego około 5 mln zł pochodziło z dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Budowa drugiego odcinka, od ul. Hryniewicza do ul Kusocińskiego, liczącego około 550 metrów, rozpoczęła się w czerwcu. Ich wartość oszacowano wtedy na 3,2 mln zł.

–   Chcemy i od wielu lat dążymy do tego, żeby Świdnik był komfortowym miejscem do życia. Ilość prowadzonych i zapowiadanych inwestycji w budownictwo wielomieszkaniowe oraz jednorodzinne umacnia nas w przekonaniu, że to właściwa droga. Budowa al. NSZZ „Solidarność” pozwoli uruchomić kolejne tereny, które w planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczone są pod tego typu zabudowę. W obecnych czasach nie da się postawić budynku bez umożliwienia ludziom dotarcia do niego samochodem – tłumaczył burmistrz Waldemar Jakson.

jmr

Artykuł przeczytano 1029 razy

Last modified: 27 grudnia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?