czwartek, 02 grudnia 2021r.

Odtruwanie organizmu przez detoks – rodzaje metod odtruwania organizmu z toksyn

Autor: |

Cele oczyszczenia organizmu jest usunięcie z niego metali ciężkich oraz różnych substancji toksycznych. Poza tym usuwa się w ten sposób z organizmu nadmiar różnego rodzaju produktów stanowiących efekt procesu przemiany materii. Najczęściej odtruwanie organizmu polega na zastosowaniu odpowiedniej diety. W jaki sposób skutecznie usunąć toksyny z organizmu?
Oczyszczanie organizmu z toksyn

Detoks organizmu to przede wszystkim usunięcie z niego nagromadzonych toksyn. Jak wspomniano, kluczowa jest tu odpowiednia dieta. Bogata powinna być przede wszystkim w świeże owoce. Dodatkowo ważne jest, aby spożywać duże ilości niegazowanej wody mineralnej. Dobrze sprawdzają się także różnego rodzaju preparaty ziołowe. Poprzez oczyszczenie organizmu przywraca się utraconą energię oraz poprawia się funkcjonowanie wszystkich układów w organizmie. Pamiętać jednak trzeba, że detoks organizmu wymaga odpowiedniego przygotowania. Ważne, aby na trzy dni przed jego rozpoczęciem odstawić alkohol, kofeinę oraz produkty pochodzenia zwierzęcego. Więcej  o detoksie organizmu sprawdzisz na wapteka.pl

Dieta w procesie odtruwania organizmu

Odpowiednia dieta jest kluczem do tego, aby oczyszczenie organizmu przyniosło oczekiwane efekty. Zaleca się, aby trwała ona przynajmniej dwa tygodnie. W pierwszych dniach spożywać powinno się surowe lub gotowane warzywa i owoce. Powinno się również pić wyciskane soki owocowe i warzywne. W kolejnych dniach dietę wzbogacić się powinno o sfermentowane produkty mlecze. Do jadłospisu dołączyć można również ryż, kaszę oraz płatki. Po tygodniu sięgnąć można po takie produkty jak gotowane ryby i chude mięso drobiowe. Taka dieta skutecznie oczyści organizm z nadmiaru toksyn.

Sposoby wspomagające oczyszczenie organizmu

Aby skutecznie przeprowadzić detoks organizmu, pamiętać trzeba, że sama dieta to często za mało. Równie ważne jest, aby zacząć prowadzić zdrowy styl życia. Bardzo istotne jest tu właściwe nawadnianie organizmu. Dziennie pić powinno się przynajmniej 2 litry wody. Dodatkowo absolutnie odstawić powinno się wszelkie używki. Mowa tu przede wszystkim o alkoholu, wyrobach tytoniowych i kofeinie. Nie można zapomnieć także o aktywności fizycznej, która również wspomaga detoks organizmu. Wynika to z tego, że wraz z potem z organizmu usuwane są wszelkie toksyny.

Zastosowanie ziół w oczyszczaniu organizmu

W procesie oczyszczania organizmu stosować powinno się również zioła. Przyspieszają one i poprawiają pracę układu pokarmowego. Dużą popularnością cieszy się detoks pokrzywowy. Pokrzywę cechuje działanie moczopędne. Z moczem usuwane są z organizmu toksyny i inne szkodliwe substancje. Co ważne, pokrzywa skutecznie zapobiega także zatrzymywaniu płynów w organizmie. Warto zatem stosować preparaty zawierające pokrzywę bądź przygotowane na bazie pokrzywy.

/REKLAMA/

Artykuł przeczytano 137 razy

Last modified: 12 listopada, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?