piątek, 26 lutego 2021r.

Nowy prezes PZL-Świdnik

Autor: |

Świdnicka spółka należący do koncernu Leonardo ma nowego prezesa zarządu. Stanowisko to objął Jacek Libucha, który zastąpił Beatę Stelmach. Poprzednia szefowa zakończyła pracę w WSK PZL-Świdnik na początku czerwca. Przez kilka miesięcy jej obowiązki pełnił tymczasowo Marco Lupo, szef Leonardo Poland.

Nowy prezes to absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jest menadżerem z 20-letnim dorobkiem zawodowym w Polsce i za granicą. Przez ostatnie 12 lat pracował w Boston Consulting Group, gdzie zasiadał w zarządzie. Był też liderem Praktyki Dóbr Przemysłowych i Energetyki w Polsce. Ma doświadczenie w inwestycjach kapitałowych, przekształceniach i optymalizacji procesów przemysłowych dla największych firm na polskim rynku. Ukończył IESE Businnes School w Barcelonie, z tytułem MBA.

Przez 11 lat służył w Siłach Zbrojnych RP. Był, między innymi, dowódcą szwadronu szturmowego 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. Posiada doświadczenie w przygotowywaniu i wykonywaniu operacji aeromobilnych z użyciem śmigłowców. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, US Coast Guard Academy w New London oraz US Army Ranger School w Georgii. Odznaczony, dwukrotny weteran zagranicznych operacji wojskowych.

Jacek Libucha jest również podróżnikiem. W styczniu 2020 roku, jako trzeci w historii Polak, zdobył samotnie Biegun Południowy.

af, mat. pras. Leonardo

Artykuł przeczytano 1873 razy

Last modified: 22 października, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?