środa, 19 czerwca 2024r.

Nową windą do „Leszczyniaków”

Autor: |

Ruszył następny etap rewitalizacji centrum miasta. Po przebudowie placu Konstytucji 3 maja, czas na dawną siedzibę Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Kard. St. Wyszyńskiego.

 Program rewitalizacji rozpoczął się na początku 2017 roku. Towarzyszyły mu konsultacje społeczne, a ich zadaniem było, m.in. wybranie terenu, który zdaniem mieszkańców i przedstawicieli instytucji, powinien przejść gruntowną odnowę. Ostatecznie stanęło na tzw. świdnickim śródmieściu, powiększonym o obiekty sportowe przy ul. Fabrycznej. Wśród wielu projektów znalazł się pomysł zgłoszony przez MOK, czyli dostosowanie pomieszczeń przy ul. Kard. St. Wyszyńskiego 14 do potrzeb prowadzenia działalności kulturalnej. Przypomnijmy, do 2011 roku, budynek ten był miejscem koncertów, wystaw artystycznych i spotkań. Teraz jest siedzibą Zespołu Tańca Ludowego „Leszczyniacy”.

Pomieszczenia znajdujące się tam już od dawna wymagały modernizacji. Poza drobnymi pracami konserwatorskimi, nikt nie myślał o kapitalnym remoncie wnętrz. Teraz, dzięki programowi rewitalizacji, będzie zainstalowana klimatyzacja i zostaną wymienione podłogi. Plany obejmują też remont łazienek. Jednym z najważniejszych udogodnień jest zastąpienie starej, nieczynnej windy nową.

– Koszty jej naprawy okazały się dosyć wysokie – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza. – Dlatego zdecydowaliśmy się na zainstalowanie nowego i bezpiecznego urządzenia. W projekcie rewitalizacji ważnym punktem jest dostępność instytucji kultury dla niepełnosprawnych.

Według umowy zawartej między ratuszem a wykonawcą, remont potrwa do 19 grudnia. Jego koszt wyniesie niespełna 200 tys. złotych.

– Na pewno prace spowodują pewne uciążliwości, ale warto je znieść po to, by dzieci miały lepsze warunki do ćwiczeń. Jeśli chodzi o próby, to postaramy się na czas remontu zorganizować dla „Leszczyniaków” zastępcze pomieszczenia – dodaje wiceburmistrz.

słs

Artykuł przeczytano 1313 razy

Last modified: 2 sierpnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content