sobota, 24 lutego 2024r.

Niedzielne familijki

Autor: |

To nowa propozycja Miejskiego Ośrodka Kultury dla najmłodszych i ich bliskich. Akcja, która zapewni weekendową dawkę kultury dla rodzin, ruszy 9 października.

Kino z maluchem

Adresatami tej odsłony wydarzenia są rodzice malutkich dzieci, którzy mogą wybrać się do Kina „Lot” wraz ze swoją pociechą. Repertuar stanowić będą wyselekcjonowane seanse całkowicie bezpieczne dla maluchów. Sala nie zostanie całkowicie zaciemniona, a dźwięk będzie przyciszony. Przed ekranem leżeć będą miękkie materace i zabawki. Seanse zaplanowano w porze popołudniowej.

9 października chętni mogą się wybrać na film „Paterson” (reż. Jim Jarmusch), opowiadający o kierowcy autobusu, który prowadzi szczęśliwe życie u boku żony Laury, tworząc wiersze inspirowane zaobserwowanymi w pracy wydarzeniami. 6 listopada odbędzie się projekcja dramatu „C’monC’mon” (reż. Mike Mills), o dziennikarzu, który wyrusza wraz ze swoim siostrzeńcem w podróż przez kraj. 4 grudnia wyświetlona zostanie „Młodość Astrid” (reż. Pernille Fischer Christensen), o początkach oraz młodości słynnej pisarki Astrid Lindgren.

Za bilet na jeden seans osoba dorosła zapłaci 21 zł (dzieci uczestniczą w wydarzeniu za darmo).

Koncerty Gordonowskie z Edu Music

Spotkania, które odbywać się będą w sali kameralnej MOK, o godz. 10.00, przeznaczone są dla dzieci, również tych w wieku kilku miesięcy, i ich opiekunów. Opierają się o teorię uczenia się muzyki E.E. Gordona i stanowią wielką improwizację, podczas której najmłodsi wyznaczają rytm i dalszy przebieg wydarzenia. Pierwsze z nich, zatytułowane „Witajcie w naszej bajce” (repertuar oparty o melodie z filmu „Akademia Pana Kleksa”) zaplanowano na 23 października. 27 listopada „Muzyczne Fikanki” odbędą się pod hasłem „Deszcze niespokojne” (koncert inspirowany pieśniami patriotycznymi), zaś 18 grudnia będą to „Kolędy świata” (w oparciu o melodie świąteczne).  

Koszt udziału w jednym spotkaniu to 20 zł za dziecko i 30 zł za osobę dorosłą.

aw, fot. archiwum GŚ

Artykuł przeczytano 921 razy

Last modified: 27 września, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »