czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Niech żyją nam seniorzy!

Autor: |

Słowa te można było dzisiaj wielokrotnie usłyszeć w Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie odbyła się szósta edycja Powiatowego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów. Jak przystało na taką uroczystość, na scenie pojawili się śpiewacy, muzycy, tancerze, recytatorzy i kabareciarze. Licznie zgromadzona publiczność mogła też obejrzeć wystawę rękodzieła.

Uczestników i gości przeglądu powitała Anna Stachyra, przewodnicząca świdnickiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, organizatora wydarzenia, życząc wszystkim miłych chwil i zachęcając do wspólnej zabawy.

Starosta Łukasz Reszka podkreślał, że dla młodszego pokolenia seniorzy są niedoścignionym przykładem, ogromnym wulkanem energii i optymizmu w podejściu do życia i spraw codziennych. Poinformował również, że niebawem ruszy cykl spotkań dla seniorów dotyczący prawa konsumenckiego i ochrony przed cyberprzestępczością, współorganizowany z Komendą Powiatową Policji w Świdniku, a także program pilotażowy „Koperta życia”.

– To wspaniałe wydarzenie, a Państwa werwa do zabawy zawsze napawa wielką radością. W imieniu swoim i burmistrza Waldemara Jaksona życzę Państwu dużo zdrowia i sił do dalszego działania, w takich organizacjach, jak na przykład Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Świdnicka Rada Seniorów, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Klub Seniora – mówił Marcin Dmowski, zastępca burmistrza. Dodał: –  Zależy nam, aby Świdnik był miastem, w którym wszystkim żyje się komfortowo – seniorom, młodzieży, rodzinom z dziećmi.  W przyszłym roku, wspólnie z Centrum Usług Społecznych, przystąpimy do realizacji ogromnego projektu dla osób starszych, którego wartość sięga ponad 4 mln zł.  Olbrzymim zainteresowaniem cieszył się Klub Seniora, który powstał we współpracy miasta, Bractwa Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta i Fundacji Przestrzeń Inicjatyw Regionalnych „Społecznik”, ze środków marszałkowskich. Zakończył już funkcjonowanie projektowe, ale od stycznia wznowimy jego działalność dla wszystkich zainteresowanych.

W części artystycznej wystąpili: zespół śpiewaczy „Druga młodość” z Klubu Seniora w Trawnikach, zespół „Rybczewickie Chaberki” z Klubu Seniora w Rybczewicach, „Seniority” ze świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Klub Seniora z Piask, zespół „Retro” z CUS, zespół śpiewaczy „Podzamcze” z Mełgwi, Urszula Gładysz (recytacja wierszy Edwarda Polichy) oraz Zofia Makuch (monolog kabaretowy).  Pokaz mody pod hasłem „Stylowe seniorki” oraz „Stroje sportowe” przygotowały panie ze świdnickiego PZERiI.

W holu Kina „Lot” można było podziwiać wystawę prac rękodzielniczych. Swoje dzieła zaprezentowali członkowie klubów z Trawnik, Rybczewic, Podzamcza, Świdnika, Koła nr 1 z Mełgwi i Koła Gospodyń Wiejskich z Krępca, a także seniorzy świdnickiego PZERiI oraz podopieczni Dziennego Domu Seniora CUS w Świdniku.

Wszyscy artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem „Hymnu Seniorów”.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali burmistrz Waldemar Jakson i starosta Łukasz Reszka. Sponsorami byli: Remondis Świdnik Spółka z o.o., Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej PEC, Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek, Pelagia Buchajska-Cukiernia Finezja.

aw

« z 2 »
« z 2 »
« z 2 »

 

Artykuł przeczytano 979 razy

Last modified: 16 listopada, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content