piątek, 26 lutego 2021r.

Nauczyciele się szczepią

Autor: |

Dzisiaj rozpoczęło się szczepienie nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 5. Na liście jest blisko 80 osób, ale chętnych jeszcze przybywa. W kolejnych dniach pierwsze dawki przyjmą również pedagodzy z pozostałych miejskich placówek. W większości z nich około 60 proc. nauczycieli zdecydowała się na szczepienie.

Nauczyciele są szczepieni w przychodni przy ul. Leśmiana. Jednym z pierwszych zaszczepionych preparatem firmy Astra Zeneka jest Tomasz Szydło, dyrektor SP nr 5.

– Na liście jest w tej chwili 78 nauczycieli z naszej szkoły, ale chętnych przybywa. Szczepionkę chce przyjąć około 50 proc. kadry. Część osób już przechodziła koronawirusa i na razie odkłada szczepienie – tłumaczy szef „Piątki”. – Wszyscy przyjmujemy pierwszą dawkę w przychodni przy ul. Leśmiana. Dziś zaszczepiła się pierwsza grupa, jutro pozostali. Drugą dawkę będziemy przyjmować 29 kwietnia. Wszyscy liczymy, że dzięki szczepieniom uda nam się jak najszybciej wrócić do nauczania stacjonarnego

W przyszłym tygodniu pierwszą dawkę przyjmą nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1. W jego skład wchodzi Szkoła Podstawowa nr 7 i Przedszkole Integracyjne nr 5. – Będziemy się szczepić we wtorek i środę. Pierwszego dnia zgłosiliśmy 21 osób, drugiego 29. Oznacza to, że pierwszą dawkę przyjmie około 50 proc. kadry zespołu – mówi Piotr Bogusz, dyr. ZSP nr 1.

W poniedziałek w przychodni przy ul. Leśmiana stawi się kadra ze Szkoły Podstawowej nr 3. – Na 78 nauczycieli, do szczepień zgłosiło się 39 osób – mówi Marek Kwieciński, dyrektor „Trójki”.

Fot. Tomasz Szydło

Artykuł przeczytano 574 razy

Last modified: 18 lutego, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?