środa, 19 czerwca 2024r.

Nad wodę i do parku

Autor: |

Jeszcze w tym roku rozpocznie się kolejna inwestycja przy ul. Fabrycznej. Urząd Miasta właśnie rozstrzyga przetarg na budowę w tym miejscu dużego parku. Na jego terenie znajdzie się wiele ciekawych elementów. Wśród nich będą, m.in. park linowy i tężnia solankowa.

Tereny przy ul. Fabrycznej już niebawem zmienią się nie do poznania. W minionym roku, przy skrzyżowaniu z ul. Strażacką, powstały korty tenisowe. Jesienią 2018 roku rozpoczęła się budowa basenów zamkniętych i otwartych. Obiekty zostały zlokalizowane na terenie dawnej hali i pływalni. Inwestycja jest bardzo zaawansowana i zakończy się w lutym przyszłego roku. Oprócz miejsca do spędzania czasu w wodzie świdniczanie otrzymają także kompleks kilku boisk z nawierzchnią piaskową, poliuretanową i naturalną.

Na tym jednak nie koniec. Ostatnim elementem całości ma być również zielony park, wypełniony atrakcjami dla wszystkich. Obiekt powstanie w trójkącie między basenami zewnętrznymi, kortami tenisowymi i ul. Strażacką. Jego budowa zostanie dofinansowana z funduszy unijnych w ramach projektu „Zielony LOF”.

– Ogłosiliśmy przetarg i zebraliśmy oferty. W tej chwili je analizujemy, żeby wyłonić najlepszego wykonawcę – tłumaczy Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Przedsięwzięcie jest warte około 4 mln zł. Wśród złożonych ofert, jedna nie przekracza tej kwoty. Pozostałe wahają się od nieco ponad 4 mln zł do nawet 6 mln zł. Jeśli przetarg uda się rozstrzygnąć, inwestycja ruszy jeszcze w tym roku.

Zgodnie z projektem, wśród drzew będą zlokalizowane alejki o zróżnicowanej nawierzchni, ławki i oświetlenie. W parku zostaną wybudowane także: tężnia solankowa, park linowy, plac zabaw dla dzieci, piknikowy, sprawnościowy, ścianka do wspinaczki i teren rehabilitacyjno – rekreacyjny z siłownią zewnętrzną. Na terenie parku powstaną też zdroje z wodą pitną oraz toaleta publiczna.

Teren rekreacyjny przy ul. Fabrycznej nie będzie jedyną inwestycją tego typu w Świdniku, planowaną na przyszły rok. Projekt „Zielony LOF” przewidywał budowę czterech parków. Jeden z nich został otwarty kilka tygodni temu przy al. Lotników Polskich za stacją paliw. Pozostałe dwa, będą zlokalizowane na terenie między osiedlami Brzeziny I i II oraz w miejscu dawnego wysypiska śmieci przy ul. Krępieckiej.

Artykuł przeczytano 1514 razy

Last modified: 18 października, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content